Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i zgrubienie na ranie po usunięciu pęcherzyka żółciowego i wyrostka


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

26.12.2010r. miałam operację.Wycieli mi pęcherzyk żółciowy i wyrostek.Minął miesiąc a ja wciąż odczuwam bóle i nie są to bóle co jakiś czas-czuje je ciągle.Jest mi ciężko się podnieść,nie mogę kichnąć,nie mogę kaszlnąć i jakby tego było mało z prawej strony rany (a jest ona długa na 20cm) mam jakieś zgrubienie-wygląda to na opuchliznę,która nie zeszła od czasu operacji.U chirurga byłam 2 tygodnie temu i powiedział mi,że rana goi się dobrze,że te zgrubienie,to najprawdopodobniej obrzęk po operacji,ale ten obrzęk w ogóle nie schodzi a USG nic nie wykazało.Czy to normalne?Jak powinna goić się taka rana?Jak długo mogę odczuwać bóle?I co z ta opuchlizną?Proszę o pomoc,bo już sama nie wiem co robić i myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne? - skoro USG nic nie wykazało, chirurg nie widzi nic niepokojącego to zapewne właśnie obrzęk pooperacyjny, który czasami ustępuje tygodniami Jak powinna goić się taka rana? - rana powinna być już zabliźniona, a obrzęk powoli powinien ustępować Jak długo mogę odczuwać bóle? - czasami nawet 2-3 miesiące I co z ta opuchlizną? - powoli powinna się wchłaniać Proszę o pomoc,bo już sama nie wiem co robić i myśleć? - radzę jednak jeszcze raz w tej sprawie udać się na kontrolę bezpośrednio do chirurga skoro miejsce po operacji budzi Pani niepokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×