Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozbieżność wyników USG jamy brzusznej i po laparoskopii kamienia w pęcherzyku żółciowym


Gość Krystyna z Wrocławia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystyna z Wrocławia

5 dni temu miałam usunięty woreczek żółciowy metodą laparoskopową. Po zabiegu dowiedziałam się, że miałam jeden kamień wielkości 1 cm . Jak wytłumaczyć, że USG jamy brzusznej wykazało dwa kamienie wielkości 6 i 15 mm, a usunięto jeden kamień wielkości 1cm i nie wiadomo który to był czy 6 mm czy 15mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedzieć, że w czasie zabiegu laparoskopowej cholecystektomii usuwa się cały pęcherzy żółciowy wraz z jego zawartością (czyli żółcią i kamieniami). Dlatego na pewno została cała zawartość pęcherzyka usunięta. Prawdopodobnie w czasie USG być może tak zrzutował się kamień, że może wyglądał jak dwa oddzielne lub jeden z nich w czasie usuwania rozpadł się na zewnątrz lub kamień był zlepkiem bardzo drobnych kamieni, które się też rozleciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to wszystko i jestem zdziwiona czy lekarze przed zabiegami czy operacja juz nie informuja pacjenta co z nim jest przed a co bedzie po .Pacjenci w internecie szukaja odpowiedzi na pytania dotyczace ich zdrowia.Ta cala nasza sluzba zdrowia jest naprawde do kitu - lekarz to zawod wyjatkowy konczyl studia aby pacjentowi sluzyc a nie robic laske ze zyje.!!! Boze daj mi zdrowie abym nie musiala w ciezkich chwilach zwracac sie o pomoc do internautow - bo lekarz leczac nie ma dla mnie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×