Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesność jądra po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu przeszedłem zabieg plastyki przepukliny pachwinowej metodą Lichtensteina. Nie wdając się w szczegóły; wszystko jest ok, oprócz bolesności jądra (oczywiście tego po stronie operowanej) , ból objawia się podczas dotyku. Czy to jest normalne? Czy powinienem się tym niepokoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalna sytuacja po operacji plastyki przepukliny pachwinowej. Jest to skutek chwilowego, utrudnionego odpływu krwi żylnej z jądra oraz ucisku na nerwy przez siatkę oraz szwy. Powoli, systematycznie, samoistnie ból powinien wycofywać się, ale może to potrwać jeszcze nawet kilka tygodni. Jeśli ból bardzo Panu doskwiera proszę pójść na kontrolę do chirurga. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!pół roku temu zaczeło mnie boleć prawe jądro lekarz skierowal mnie na badanie posiewu i okazalo się ze mam bakterię ENTERCCOCUS FEACILIS brałem antybiotyki dożylnie i bakteria zniknęła a ból pozostał następny lekarz skierował mnie na zabieg przepukliny pachwinowej metodą Lichensteinai ból ustałmiesiąc był spokój jestem miesiąc po zabiegu ale ze względu że staramy się z żoną o dziecko to po ostatnim stosunku znów pojawił się ból jądra ,co to może być ,czy jakiś stan zapalny czy moze została uszkodzona siatka?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

odpowiedź do Tomka,który już po tym czasie zna odpowiedź.W moim przypadku popełniono błąd i mam martwe jądro i nie był to chwilowy odpływ krwi żylnej z jądra ,jak wypowiadał się przedmówca i sytuacje takie wcale nie są normalne -jestem tego przykładem(ofiarą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie- mialem w styczniu operacje na przepukline i do dzisiaj mam bole jader po prawej stronie i twarde jest miejsce na nacieciu poperacyjnym , jak dlugo to potrwa i czy to jest normalne po tak dlugim okresie.I jak dlugo to morze jeszcze potrwac. Prosze o odpowiec. Piotr niemcy .Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×