Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pępkowa u dorosłego


Gość agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj chlopak jest Afrykanczykiem, odkad pierwszy raz go widzialam bez koszuli zauwazylam ze jego pepek jest inny niz nasz, Wypukly, wielkosci sporego orzecha wloskiego, Zwracalam mu na to uwage, ale zupelnie nie byl zdziwiony ta anomalia i twierdzi ze praktycznie ma to od dziecka. (obecnie ma 32 lata). ,Mysle ze jest to przepuklina pepkowa (wyglada identycznie jak na zdjeciach). w takim razie czy powinien udac sie z tym do lekarza skoro zyje z tym od lat i jest to dla niego normalne, nie ma zadnych objawow? Czy konieczna jest operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian 28

witam twój chłopak ma przepukline pepkową ale z nią mozna normalnie zyc i funkcjonowac skoro sie do tego przyzwyczaił to i ty z czasem sie przyzwyczaisz do jego pepka. Ja tez mam taki pepek i nie poddałem sie nigdy operacji ważne zeby nauczyc sie z tym życ.Wiele razy widziałem ze ludzie na plaży patrzyli sie na moj pepek czasami było mi glupio ale przywykłem do tego bo uswiadomiłem sobie ze skoro wszyscy mają normalny pepek ja mam inny to sila zeczy ludzie patrza na cos co jest im obce pozdrawiam i nie przejmuj sie tym PS:sila meskosci tkwi w pepku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przepuklin zawsze należy leczyć je operacyjnie. Z biegiem czasu zazwyczaj powiększają się i oprócz tego z biegiem czasu zwiększa się ryzyko powikłań związanych z daną przepukliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×