Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie nad piętą bolące przy nacisku


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mój guzek mam już od roku. Są okresy bezbolesne jednakże są też takie w których ból jest nie do zniesienia. Ostatnio zauważyłam, że urósł. Do tego pięta jest jakaś sina. Chyba będę musiała jeszcze raz wybrać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Z opisu wnioskuję,że to zapalenie ścięgna Achillesa.Cierpię na nie około 3 lata.Byłam u dobrego ortopedy,który powiedział,że tego tak naprawdę tego nie da się wyleczyć.Stosowałam już wszelakie maści oraz kąpiele ale to było tylko chwilowe uśmierzenie bólu a narośle nie malały.Jedyne co nakazał to używanie wkładek pod pięty,zadbanie o prawidłowy ciężar ciała,absolutny zakaz sportu typu bieganie,masaż również nie jest wskazany,nie należy dźwigać ciężarów-polecił natomiast pływanie,które jest wybawieniem od bólu.Jestem w tej komfortowej sytuacji,że mogę nosić buty na obcasie,co naprawdę sprawia ulgę ale stosowanie podpiętków w obuwiu również pomaga.Dla mnie to jak wyrok,bo uwielbiam chodzić po górach ale po każdej eskapadzie ból tylko się pogarsza a zgrubienia są coraz większe-mam je na obu nogach.Poza tym problemem okazuje się nawet dźwiganie 3 miesięcznego synka,bo wieczorem okropnie bolą mnie dolne partie nóg.Najgorzej jest po wstaniu z łóżka albo po dłuższej chwili siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przez życie z ostrogami

Witam. Mam na imię Krzysztof. Mam 43 lata. Pięć lat temu zachorowałem na Ostrogę Haglunda. Przez ten okres czasu przeszedłem szereg róznych zabiegów włącznie z chirurgiczną operacją usunięcia ostrogi. Zapraszam na mojego bloga, gdzie opisuję w jaki sposób zachorowałem, objawy, leczenie, rehabilitacja. Jest to choroba przewlekła , która stwarza bardzo duzo problemów z ogólnie mówiąc życiem. Tak było w moim przypadku. Problemy z chodzeniem, problemy z chodzeniem do pracy, kłopoty finansowe, prywatne zabiegi. Stres i kłopoty z własnym nastawieniem. Śmiało powiem, że przewlekła choroba , którą niewątpliwie jest Ostroga Haglunga, przynajmniej w moim wydaniu, ciągnie się latami i może doprowadzić człowieka nawet do stanów depresji lub samej depresji. Przez pięc lat przeszedłem bardzo dużo i musiałem rozwiązać bardzo dużo problemów. Zapraszam na bloga, na którym opisuje co robiłem i robię aby pokonać problemy i chorobę http://www.ostrogahaglunda.blogspot.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×