Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy pępka po usunięciu pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową


Gość Ola z Gdyni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ola z Gdyni

Witam, 3 dni temu sunięto mi pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową, w 1. dobie po operacji zostałam wypisana do domu. Wiem, że 3 doby to dość krótki czas i mogę nadal odczuwać ból, jednak zastanawia mnie czy te bóle są fizjologiczne i są efektem samego zabiegu czy mogą być zwiastunem czegoś poważniejszego. Najbardziej dokucza mi ból okolicy pępka jest on dość intensywny w momencie kiedy się poruszam (pozostałe miejsca blizn nie bolą praktycznie w ogóle), do tego doskwiera mi ból dolnego odcinka pleców po obu stronach. Czasami kiedy np. próbuję wstać z łóżka ból w jamie brzusznej jest tak silny ze nie mogę złapać oddechu. Czy powinnam skontaktować się z chirurgiem czy poczekać jeszcze kilka dni do zdjęcia szwów i wtedy ewentualnie rozwiać swoje wątpliwości. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy doby to za krótko,bóle będą się pojawiać .nie pisze Pani o lekarstwach,które powinna zażywać.Ja też jestem po laparoskopii 3 miesiące i miewam bóle :pod zebrami ,w plecach,kwas w ustach.mam jeszcze dolegliwości. dermatologiczne .Pępek goi się najdłużej,ale to z czasem wszystko minie.Ja stosuje dietę wątrobową .Jak Pani pójdzie do chirurga to powiedzieć o dolegliwościach i coś musi zaradzić.Życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem po laparoskopii i zadnych lekarsw nie zazywam...nic mi nie przepisano, pepek boli najbardziej , ale juz po 11 dniach (tak jak ja jestem ) jest w porzadku, bol ustapil i jem w miare normalnie, oczywiscie bez smazonego , ciezkostrawnego i alkoholu, ale nie znowu nie przesadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iza-lat 40 Radom

witam jestem 2 tyg po zabiegu ,tydzień temu mialam zdjęte szwy ,jest wszystko w porządku a co do rany w pępku zagoiła się bardzo ladnie ale używalam płynu do dezynfekcji ran pooperacyjnych o nazwie OCTENISEPT kupiony w aptece bez recepty cena 42 zł i oczywiście starałam się aby w miarrę mozliwości dochodziło tam powietrze.Ból pleców i barku może utrzymywać się do 3- 4 tyg to efekt gazu podanego w czasie zabiegu w powłoki brzuszne, ale to mija życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×