Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nudności i wymioty przy złogu w pęcherzyku żółciowym


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Moj przypadek jest bardzo nietypowy i brak w nim logiki. Mam 33 lata i od sierpnia 2010 roku nastepujace objawy chorobowe. Nudnosci bliskie wymiota, 37C, oslabienie, bilirubina 2.1, lekko zazolcone oczy. Wykonalem mase badan krwi, USG jamy brzusznej, TK, gastroskopie. Usg pokazalo 2 male zlogi we woreczku zolciowym. Dodam ze nic mnie nie boli, zadnych kolek itp.Wynik gastroskopi to zapalenie przelyku, zoladka i opuszkow dwunastnicu. Lekarz twierdzi ze stan podgoraczkowy ktory mam codziennie nie jest od woreczka gdyz jest on cienkoscienny i nie powiekszony bez zapalenia. Rowniez stwierdzil ze zapalenie zoladka nie daje temperatury. Moje wyniki toAmylaza 87U/l, Alat 41U/l, Aspat 29,9 U/l, GGTP 39,7U/l, Anty HCV i HBS ujemne, bilirubina 36,2umol/l, ferrytyna 74ng/ml, miedz 13,50 umol/l, crp 0,30mg/l,lipaza 22u/l,fost zasadowa 77 u/l, rf *20,0. Nie chce wycinac woreczka jesli nie mam 100% pewnosci. Dodam ze w 2009.06 przy badaniach profilaktycznych mialem bilirubine 1,6mg/dl a czulem sie bardzo dobrze zadnego zazolcenia oczu itd przez caly rok. Teraz mam 2.1mg/dl i juz widoczne zazolcenie? Prosze o rade jakim badania sie jeszcze poddac zeby stwierdzic czy naprawde to woreczek zwieksza bilirubine i daje wszystkie objawy z temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×