Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod żebrem po jedzeniu po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 miesiące temu zostałam poddana zabiegowi usunięcia woreczka żółciowego. Mam 18 lat. Trafiłam do szpitala z objawami wyżej wymienionej choroby, lekarz poinformował mnie iż mam kamienie w woreczku które należy usunąc z woreczka laparoskopowo. Po wykonianiu zabiegu dowiedziałam się ze został mi usunięty cały woreczek mimo ze wczesniej lekarz nic o tym nie wspominał a wręcz wyraźnie zaznaczył ze będzie wykonywane usuwanie kamieni. Co mogłobyć przyczyną usunięcia woreczka? Czy za pomocą laparoskopu usuwa się cały woreczek czy tylko czysci jego wnętrze z kamieni? Co mogło takiego wydarzyc się podczas operacji, co spowodowało podjęcie przez lekarza decyzji o usunięciu całego woreczka? Pisze w związku z tym iż od jakiegoś czasu odczuwam ból po jedzeniu pod prawym żebrem (dodam iz jestem na diecie odpowiedniej po przebytym zabiegu). Z dnia na dzień częstotliwość występowania bólu zwiększa się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nikt nigdy nie pozostawia woreczka,zawsze jest caly usuwany jesli wystepuje kamica,bo w przeciwnym wypadku na 100% kamienie by sie powtornie wytworzyly. Lekarz moze nie wspomnial jak to wyglada,ale nie sadze by chcial celowo wprowadzic w blad. Moze dla niego to bylo oczywiste i zapomnial,ze nie kazdy sie musi znac na przebiegu operacji. Bole,ktore teraz sa moga byc spowodowane roznymi przyczynami, od bledu dietetycznego ( mimo stosowania diety, cos jest jeszcze zle tolerowane ), po kamienie w przewodach. Ja jestem 2mies po zabiegu i wciaz mam trudnosci z przewodem pokarmowym,choc juz duzo mniejsze niz na poczatku. Najlepiej skonsultowac sprawe z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest operacja metoda laparoskopii czy metoda tradycyjną zawsze jest osuwany cały woreczek żółciowy,ale gdy idzie się na rozmowę ustalić datę operowania to doktor powinien wytłumaczyć jak to mniej więcej wygląda przebieg operacji.Ja sama jestem po Laparoskopii pęcherzyka żółciowego,jestem na diecie.A dolegliwości mogą występować bądź kiedy.Wiadoma sprawa,jeśli z organizmu mamy coś ujęte to nigdy nie będzie bardzo dobrze(różowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×