Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pozostawione szwy po cesarskim cięciu


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w czerwcu br. minie dwa lata jak miałam cięcie cesarskie u mnie w szpitalu po zabiegu szew zdejmują na czwartą dobę przy wypisie niestety z przyczyn zdrowotnych mojego dziecka zostaliśmy wypisani na dziewiątą dobę i w tym dniu Pani Ordynator ściągała mi szew . Cieniutką nitkę zawinęła na specjalne nożyczki jednak po pociągnięciu szew pękł próbując z drugiej strony także popękał Pani doktor nie miała już za co złapać więc podziękowała mi , byłam pewna , że został do końca wyciągnięty lecz po trzech miesiącach zaczął mnie ciągnąć jak przy pierwszym wstaniu z łóżka , pojechałam do swojego ginekologa , który stwierdził , że nic tam nie widzi i jeżeli nie przeszkadza , aż tak bardzo to może zostać w mojej skórze . Już minęły prawie dwa lata a pod moją skórą przy bliznie jest wyczuwalna i widoczna zielona nitka przyciskając miejsce blizny szew jakby się przesuwał . Chciałabym się dowiedzieć czy mogą być z tego skutki uboczne ? Dodam , że blizna bardzo ładnie się zagoiła nie boli , ani nie przeszkadza mi w codziennych czynnościach . Proszę o poradę . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pozostawiona nitka w bliźnie nie daje żadnych skutków ubocznych skoro blizna jest prawidłowa. Ewentualnie jeśli nitka jest dokładnie widoczna w bliźnie to można ją nawet teraz usunąć. Najlepiej w tej sprawie byłoby skonsultować się z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdy dostałam skierowanie do szpitala na oddział chirurgiczny lekarz powiedział , że są to sprawy dla ginekologa jednak ten nic z tym nie zrobił , a jednak w jakimś sensie jest ta nitka dla mnie denerwująca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 3 lata po c. cięciu i od jakiś 5 miesięcy mam ból w lewym boku okazało się że to szew pozostawiona nic się zabliźniła. jest to dla mnie bardzo uciążliwe bo mnie to boli. mój lekarz dał mi kilka rad albo zajść w ciąże i mieć kolejna cesarkę i wtedy zostanie nic usunięta albo chirurgicznie ewentualnie czekać aż samo wyjdzie ze mnie. w tym momencie ciąża odpada a po zabiegu chirurgicznym mogę już nie zajść w ciążę. co mam robić?? czekać??......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem 4miesiace zaraz po cc ale od kilku nocy mam takie dziwne uczucie jak wstaje do syna to czuje jak ta rana robi sie gorąca tak jak by mnie nawet parzyła to sie dzieje tylko w nocy. Nie wiem co sie Dzieje &#128542*&#128542*&#128542*&#128542*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×