Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dołek w ranie pod pępkiem po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość mahda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dziesięć dni temu przeszłam zabieg usuwania pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową. Wczoraj byłam na zdjęciu szwów. Jedna z ran właśnie ta zaraz pod pępkiem nie chce się zagoić, co chwile podchodzi krwią. Chirurg powiedział że to normalne. Martwi mnie jednak to że rana wygląda jakby była źle zszyta. Między górna powłoką skórną a dolną, stworzył się dołek i wygląda tak jakby skóra z góry była nałożona na dolną, jest dość znaczne wgłębienie. i nie wiem czy to normalne,czy może ta skóra pod pępkiem jest jeszcze napuchnięta i stąd ta różnica? czy to się wyrówna?na razie wygląda koszmarnie, taki uskok, jakby nie były zszyte w jednej płaszczyźnie tylko jedna powłoka na drugą. a między nimi taka wnęka. Proszę o pomoc Magda, 27 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalna sytuacja jaka dzieje się z taką raną. Trzeba wiedzieć, że ostatecznych właściwości blizna nabiera najwcześniej po 3 miesiącach od zabiegu. Myślę, że na pewno skóra ukształtuje się i nie będzie wyglądało to mało estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pępek jest trudną raną do zagojenia goi się do miesiąca czasu,trzeba bardzo uważać żeby nie zabrudzić pępka a wtedy będzie czyszczenie rany.Na pewno jest źle zeszyta,a chirurg jeśli mówi że to normalne to co to za chirurg.Ja jestem po Laparoskopii i nie mama z tym problemów,blizny mi się ładnie zagoiły,a operowana byłam w Listopadzie 2010 r.dietę trzymam bo bez niej będą pojawiać się bóle coraz częściej. Ja też stosuję że w brzuch wklepuję balsam do ciała(obojętnie jaki)i masuję delikatnie cały brzuch (15 minut) wtedy nabiera powrotu do normalności,i robi się coraz gładszy i miły.Jeszcze jedno brzuch po operacji jest przemordowany i musi odpocząć a my musimy mu w tym pomoc bo doktorzy nam wszystkiego nie powiedzą i trzeba łagodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za odpowiedź. Jutro idę do chirurga i zobaczymy co on powie. Rana pod pępkiem się zagoiła i zrobił się strupek, który zakrył to wgłębienie. tzn. zrobił łagodne przejście miedzy skóra nad raną a pod która jest wyraźnie cofnieta. No na razie nie wygląda to obiecująco, tak jak pisałam, jakby założyli jedną skórę na drugą i zszyli. Ale do dopiero 2 tygodnie od zabiegu, więc miejmy nadzieję że to nie nieumiejętność chirurga i wszystko wróci na swoje miejsce:) Z tego co czytałam to chyb a już mogę stosować kremy na blizny. Polecacie jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety strupek odpadł i wygląda to jak zaszewka albo kieszonka do góry nogami:( Czyli nie dość że dolna cześć jest cofnięta i przykrywa ja górna powłoka skóry to jeszcze jest miedzy nimi taka szpara zaszewka, jakby skóra zrosła się gdzieś głębiej a nie na jej krawędziach:(hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłam u chirurga w przychodni przyszpitalnej i generalnie kazał mi tylko kaszlnąć i powiedział że wszystko w porządku. Jak pokazałam mu ranę to tylko zerknął i powiedział ze oki żebym się nie przejmowała że niby się wyrówna. trochę się uspokoiłam. Poszłam do internisty to powiedział że coś albo skóra że żle przyjęła i że raczej to zostanie taka zaszewka opuchlizna tylko zejdzie , a dermatolog jak zobaczył to powiedział że dla niego to że zszyte , ze opuchlizna zejdzie ale taka kieszonka to raczej zostanie:( i że w ogóle to dość dziwnie wygląda bo skóra nad rana jest mocno opuchnięta i twarda.....no cóż dobrze że to chodzi o taka małą ranę i nie mam jej na wierzchu. Wiem dokładnie że to tylko estetyczna poki co sprawa ale mimo wszystko po to sie też właśnie robi zabieg laparoskopowo żeby ślady były mniejsze, a teraz z tego co mowi dermatolog to chirurgia plastyczna wchodzi w grę. To przestroga dla dziewczyn, mówcie chirurgom że jesteście tancerkami brzucha , albo ze ciałem zarabiacie to może lepiej się z wami obejdą. mam tylko nadzieje że innych komplikacji oprócz takich zewnętrznych nie będzie. I zawsze wybierajcie sprawdzonych chirurgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, poczekaj jeszcze kilka tyg i bedzie dobrze. Wiem o czym piszesz,mialam identycznie i teraz po 2 mies jest bez porownania,a tez sie martwilam. Glowa do gory. Internista czy dermatolog wcale na codzien nie ogladaja swiezych ran,wiec moga dramatyzowac. Mam nadzieje,ze u ciebie tez sie wyrowna jak u mnie i bedzie ladnie wygladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×