Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak równowagi a zerwanie więzadeł miednicy


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.prosze szczegolowo zapoznac sie z moim problemem i pomoc mi odpowiedziec na moje pytania .Bardzo sie martwie i ciezko mi funkcjoowac i normalnie egzystowac od czasu co mi sie to przydarzylo a mianowicie 10 grudnia mialam dzwigane jelito grube na miesniach krocza.chirurg ktory mnie operowal mowil ze nie musze sie bac o zadna przepukline ,powiedzial ze moge sie czyms zajac itp. 29 grudnia troche lepiej sie poczulam i postanowilam sobie troche pocwiczyc (cwiczenia rozciagajace miesni miednicy,nog ,oraz wychylenia grzbietowo ramienne w lewo i w prawo. podczas tych cwiczen poczulam jak mi puchna miesnie w prawej czesci miednicy i nagle mi cos strzelilo w okolicy dolnego odcinka kregoslupa , w piersiowym odcinku oraz szyjnym (wysoko). w gornej czesci karku(szyji) poczulam jakby moj kregoslup sie wygial jakby litera S,a miednica poleciala na lewa strone i glowa od tego momentu juz przeszlo 2 tyg mam problem z utrzymaniem rownowagi mam uczucia **wychodzenia poszczegolnych wiezadel miednicy z stawow bocznych tylnich i dolnych. uczucia slyszalne (jakby sie przemieszczaly kregi ktore stwarzaja u mnie ucisk na kregoslup)mam problem z trzymaniem glowy na karku,zaburzenia czucia lewo lub prawostronnie, dziwne stany otepienia.mam problem wogole z utrzymaniem rownowagi ciala,wg tego jak miesnie sie ruszaja w obrebie miednicy ,tak moje cialo zostaje pochylane (nie mam na to wplywu) (te uczucia opadania miesni ida od karku do nog( i caly obreb miednicy)istnieje problem tez z wyproznianiem jakby te miesnie miednicy troche dziwnie reagowaly na moj odbyt...bylam u profesora w momencie jak to sie stalo(z trudnoscia utrzymania miesni meidnicy oraz miesni przykregoslupowych i szyjii) ale badajac mnie od tylu powiedzial ze nic tam nie wypada ( jelsi chodzi o jelito),ze on juz nie ma co u mnie operowac. u neurolog bylam, powiedziala nie widzi ze strony ukladu nerwowego nic szczegolnie zlego,ze to moze byc na tle nerwowym ,ze moglam tylko naruszyc jakis nerw ktory teraz tak oddzialywuje na moje cialo(kregoslup,miednice,mozg,konczyny)-(przepisano tylko tolperis,lerivon,tetraratio)Rtg kregoslupa i miednicy mialam wykonane i wykazalo tylko w rtg kregoslupa(delikatna skolioze dolna lewoboczna odcinka TH i kregoslupa L )z niewielka rotacja trzonow, oraz zniesienie fizjologicznej lordozy kregoslupa C bez zmian z trzonach i tarczach m-kregowych. w rtg ap. miednicy Moje pytania.stawy kb, biodrowe i kosci miednicy bez zmian.(a co z tymi meisniami nie mam pojecia *( 1.czy istnieje mozliwosc ze podczas tylko takich cwiczen moglam sobie zerwac jakies wiezadlo w miednicy? 2.Czy raczej wiezadla zostaly bardzo ponaciagane,naderwane i trzeba czasu by wskoczyly na swoje miejsce (z racji tego ze szukaja sobie miejsca a gdzies sa slabe by sie przyczepic poki co na stale??) i ze wszystko sie unormuje gdy tylko sie wystarczajaco zregeneruja? 3.Jak pan sądzi ile to u mnie bedzie trwalo (trwa juz od 29 grudnia) jesli pan uwaza ze to nic powaznego(tylko naderwanie i ponaciaganie tych wiezadel i stad niby taki efekt i zachowania w tej miednicy, problemy ze strony ukladu nerwowego oraz w miejscach kregoslupa? prosze o pomoc.gdyz niewiem co rzeczywiscie sie stalo ze dzieja sie ze mna takie a nie inne rzeczy.prosze o wyrazenie swojej opinii na ten problem ktory mnie dotyczy w zlym swietle,badz uspokoic mnie ,ze to jednak wszystko wroci do normy.z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agata 4 pytanie

4. Jesli pan stwierdzi ze tylko mocno naciagnelam od prawego uda do drugiego uda miesien (jeiito bylo podciagane,wzmacniane na miesniach tylnich krocza)stad dziwne reakcje na reszte miesni i kregoslup,mozg i na nerwy ( jesli pan stwierdzi ze tylko mocno naciagnelam gdzies te miesnie i dlatego ten odbyt teraz mi zle pracuje (jakby uczucie wedrowania i przemieszczania sie albo wyzej albo nizej podczas oddawania gazow,czy podczas parcia na stolec)...to ile moze trwac regeneracja takiego dlugiego odcinka miesnia az wszystko wroci do normy po takiej operacji?zaznaczam ze te miesnie oraz po tym urazie od kregoslupa minelo dopiero lub az 3 tygodnie? czy to wszystko wskoczy na swoje miejsce ? i z odbytem i zreszta ciala bedzie dobrze? w poscie z dn.15.01 opisalam szczegolowo co sie stalo ze teraz ze mna sie tak dzieje(pisalam o cwiczeniach rozciagajacych miednicy ,grzbietowo ramiennych)niech pan przeczyta wyzej.i postara mi odpowiedziec na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×