Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny w okolicy pępka po cesarskim cięciu przy nadwadze


Gość Ula

Rekomendowane odpowiedzi

4 lata temu miałam wykonaną cesarkę, źle zaszyto cięcie i po ok 3 tygodniach leczenia i czyszczenia rany zaszyto ja ponownie tym razem z dobrym efektem. Niestety po miesiący przeleżanym w szpitalu ujawniła się przepuklina*duża* w okolicy pępka. Wyglądam non stop jak w 6 m-cu ciąży. Byłam u dwóch specjalistów, którzy mnie odsyłają z kwitkiem, ze względu na otyłość. Waga 120kg, 5 lat temu było 103kg. Nigdy nie byłam szczupła, a stosowałam wiele diet, łącznie z pomocą dietetyka. Niestety obecnie nie stać mnie na dietę, mam dwoje dzieci, najniższy dochód, nie mogę jeść 3 razy dziennie warzyw, bo są one drogie, jem co mam po prostu, nie obżeram się. Mam niedoczynność tarczycy ponoć od dziecka, jednak niedawno lekarz uwierzył, że nie jestem obżartuchem i może jednak warto sprawdzić TSH. Opróćz tego, że przepuklina brzydko wygląda, to jeszcze przeszkadza mi w oddychaniu kiedy się schylam, a do tego nawraca mi zakrzepica, po zatorze żylnym pod kolanem (zator powstał po ciasnym gipsie, który miałam założony 6 lat temu, wyleczony 3 seriami heparyny + leki). Moje pytanie: Czy przy takiej otyłości jest możliwość operacji przepukliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja w przypadku takiej otyłości jest oczywiście możliwa, ale skazana na bardzo niebezpieczne powikłania (włącznie z powikłaniami śmiertelnymi). Nie Pani nie dziwi się, że chirurdzy nie chcą w przypadku takiej otyłości i dodatkowych schorzeniach poddać Pani operacji. Na pewno na chwilę obecną trzeba wyrównać parametry hormonalne tarczycy (to już na pewno doprowadzi do spadku masy ciała) oraz trzeba zastosować restrykcyjną dietę (zmniejszenie przyjmowanych pokarmów i ruch raczej dużo nie kosztują). Jeśli obniży Pani wagę ciała na pewno chirurdzy podejmą się takiego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×