Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak leczyć przewlekły ból nadbrzusza?


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam na imie Monika. Mam bole nadbrzusza od prawie 6 miesiecy.Nie jest to bol silny ale przewlekly(boli caly czas).MIalam robiona gastroskopie ,wykazala zapalenie dwunastnicy .Diete zmienilam kilka miesiecy temu,nic smazonego,nic tlustego, wszytko na parze albo pieczone w folii,zero kawy i mocnej cherbaty. Nie pale ,nie pije..Lekarz przepisal Zoton na 6 tyg,wlasnie skonczylam brac ale nic nie pomogl,dalej boli.Bylam u lekarza ponownie przepisal Nexium na 6 miesiecy..ktory juz wczesniej bralam miesiac ale nie pomogl. Nie wiem juz co mam robic,boli i boli. Jesli trzymam sie diety bol jest do wytrzymania ale jak zjem np pieczone frytki albo kapuste kiszona jest dosyc silny i trwa caly dzien .Mialam takze robiony posiew moczu i kalu ,wyniki byly ok, test na Helikobakter byl ujemny. Kilka miesiecy temu wykryto u mnie cysty lamblii . Czy jest mozliwe ze to jest przyczyna takiego bolu? Lamblia byla leczona antybiotykiem i syropem .Po leczeniu badano mi kal 3 razy,pierwszy raz byly cysty,za drugim i trzecim nie bylo. Blagam o pomoc ,nie wiem juz co mam robic,lekarze lecza mnie i lecza a mnie ciaqle czas boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexium to lek najnowszej generacji, ostatniego rzutu. Może przez jakiś czas trzeba zażywać także leki rozkurczowe i ewentualnie dorzucić leki typu H2 blokery (na wieczór Ranigast, Famogast). Radziłbym także wykonać kolonoskopię, aby ocenić jelito grube, gdyż tam też może tkwić patologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×