Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy śledziony przy noszeniu gorsetu ortopedycznego


Gość halina

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni czuję wyraźny ból pod ostatnim żebrem z lewej strony. Ból jest silniejszy w pozycji leżącej, na boku (prawym i lewym). Przypuszczam, że to ból śledziony, czuję wyraźnie że nie jest to jakieś bolące miejsce tylko narząd, coś co ma początek i koniec i posiada jakąś objętość. Ból nie promieniuje do barku ani do pleców. W trakcie bólu jest lekkie uczucie nudności i spory niepokój. Od dwóch tygodni noszę gorset ortopedyczny z powodu przesunięcia (czy też wypadnięcia) dysku 5.1. Jestem osobą mocno otyłą i gorsetem (przez 6 h) ściśniętą. Na wysokości śledziony, żołądka, wątroby mam w brzuchu grubą warstwę guza *ścieliskowego* nowotworowego, który utworzył się po wysianiu komórek nowotworowych z krwi podczas usuwania macicy, jajników i pobieraniu sieci do badania (w sieci węzłów chłonnych były komórki nowotwory - rak macicy IVA) Przeszłam cały cykl leczenia wszystkimi metodami. Chemioterapię przerwano po 4 cyklu jako nieskuteczną i z przerzutami do płuc oraz nowym tworem na cięciu pochwy odesłano do domu - na dożycie. Było to w 06. 2002r. Miesiąc później umierałam, bo leukocyty spadły do 0,600. Podano 4 worki krwi i włączono Megace, które brałam przez 6 m-cy. Od tego leku miałam apetyt na życie, ale też diaboliczne uczucie głodu. Widziałam co się ze mną dzieje ale głodu nie mogłam powstrzymać, zaczęłam tłumaczyć sobie, że rakowi nie będzie tak łatwo i szybko mnie zjeść, trochę to potrwa zanim mnie odchudzi do kości toteż dłużej da mi pożyć. Gdy przygotowywałam się do operacji wymiany stawów biodrowych (był zanik kości po radiologii) przeszłam na dietę wg zaleceń lekarza, a gdy zgłosiłam się po 2 m-cach na operację (miałam - 10 kg i ważyłam 80 kg) musiano przesunąć operację bo spadły mi parametry życiowe które wyrównywano przez 1,5 m-ca na internie i zakazano mi odchudzania się, twierdzono, że odchudzać muszą się zdrowi a nie taka osoba jak ja. W tym okresie, począwszy od 06.2002 do 07.2006r. co trzy miesiące musiałam mieć transfuzje krwi, bo mój szpik nie chciał produkować krwinek. Szpik uszkadzał się nie tylko z powodu leczenia zastosowanego w chorobie nowotworowej ale też z powodu przyjmowania leków przeciwbólowych przy bólach kostnych (stawy biodrowe, kręgosłup). W tym czasie miałam też problemy z trzustką, bólami w nadbrzuszu i czarnymi stolcami, biegunkami, itp. To w 90 % ustąpiło po operacjach (było ich kilka bo przy pierwszej zakażono mój staw biodrowy i kość udową gronkowcem), gdy przestałam przyjmować leki przeciwbólowe bardzo poprawiła mi się morfologia i nie musiałam już otrzymywać krwi. 25 października 2010r miałam miałam robione badanie brzucha tomografem. Nie stwierdzono przerzutów do narządów wewnętrznych. Mam niewydolność nerek. Na święta nie objadałam się więc nie to jest przyczyną bólu w nadbrzuszu po lewej stronie. Ale od czasu gdy powstał nowy guz pokrywający górne narządy, nie mogłam się brzuchem opierać o co kolwiek bo nie pobolewał. ((en guz odkryto podczas operacji którą usiłowano usunąć sieć. Operacji zaniechano bo po cięciu brzucha okazało się, że mam wszystko pokryte nowym guzem, którego nie da się usunąć, pobrano wycinki do badania które potwierdziły mojego raka. Guza tego nie widział tomograf który był wykonany na tydzień przed operacją, badanie było opisywane przez wybitnego profesora w tej dziedzinie w Szczecinie, nie widziały go także dwa kolejne takie badania.) Obecnie jestem osobą mocno fizycznie niesprawną i trudno mi dostać się do lekarza, a lekarz rodzinny nawet mnie nie ogląda (wysłuchuje) i zapisuje leki dlatego napisałam na tym Forum. Myślę, że ten ból jest spowodowany uciskiem gorsetu - od dwóch dni go nie noszę a ból jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ból sam w sobie może być spowodowany właśnie rozrostem nowotworowym w jamie brzusznej w nadbrzuszu, który naciekając na narządy i nerwy może wyzwalać bardzo silne dolegliwości bólowe. Może Pani mieć także zmiany osteoporotyczne w żebrach, kręgosłupie, zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie, które też takie dolegliwości mogą wyzwalać. Jedynie odpowiedni dobór leków przeciwbólowych może zmniejszyć dolegliwości. Trzeba by być może w tej sprawie skonsultować się z poradnią leczenia bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×