Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złogi w pęchęrzyku żółciowym u starszej osoby


Gość Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Moja babcia ma 73 lata i była na USG brzucha. Wynik: Wątroba niepowiększona, jednorodna, normoechogeniczna. Pęcherzyk żółciowy hypokinetyczny ze złogiem wielkości 24mm. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka w zakresie widoczności-trzon-niepowiększona, niejednorodna, bez zmian ogniskowych. Śledziona niepowiększona, normoechogeniczna. Nerki położone typowo, prawidłowej wielkości, bez ewidentnych cech kamicy z kilkoma przestrzeniami torbielowatymi w części centralnej, wielkości do 20mm. Kora bez zmian ogniskowych. Moczowody nieposzerzone. Pęcherz moczowy słabo wypełniony, nie do oceny. Cech adenopatii i wolnego płynu w jamie brzusznej nie stwierdza się. Aorta nieposzerzona. Co teraz czeka moją babcię, jeśli zabieg to czy w tym wieku jest to bardzo poważne. Proszę o odpowiedź , bardzo się boję o babcię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam złogi w woreczku zrobili mi badanie ercp polega na wlozeniu sondy przez usta jak gastroskopia tylko do woreczka zolciowego przeplukuja woreczek i drogi zolciowe nic nie boli tylko nie przyjemne uczucie po tym badaniu zero bolu trzeba uwazac co sie je ale pozatym naprawde super cale badani etrwalo moze 3 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×