Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyników przy wedrującym bólu ręki i nogi nasilającym się przy oddychaniu


Gość Wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystko zaczęło się od zapalenia pęcherza (już wyleczyłam), potem dołączył się półpasiec (już wyleczyłam) a niedawno w prawej nodze pojawiła się zakrzepica obejmująca odcinek ok. 5-8 cm żył piszczelowych tylnych. Przez 30 dni przyjmowałam zastrzyki clexane 0,8 ml. Badania kontrole wyszły ok. Niestety po tygodniu ból nogi powrócił (w pachwinie uczucie tak jak bym chciała wyciągnąć nogę ale nie mogę a w łydce to jak by mnie ktoś uderzył w mięsień). Powtórzyłam Dopplera i nic - żyły ok, a boli nadal. Niestety nikt nie chce słuchać, ze boli mnie również prawa ręka - taki wędrujący ból. Czasami boli nadgarstek czasami przedramię a czasami pod pachą oraz żebra na wysokości piersi. To nie jest mrowienie ani ból kości (ręka nie puchnie, nie ma zmian). To takie dziwne uczucie raczej w mięśniach.Miałam wykonane RTG klatki piersiowej + prawy profil - wszystko ok. USG jamy brzusznej - ok. USG piersi i pach - pachy ok , w lewej piersi torbiel z przegrodami - zalecana BACC. Badanie krwi po serii zastrzyków można powiedzieć że dużo sie nie zmieniło w porównaniu do badania z przed zakrzepicy: LYM% - 43,60% RBC - 5,73 MCV - 68,20 fL MCH - 21,50 pg Granulocyty podzielone - 42% Granulocyty kwasochłonne - 8% Limfocyty - 48% Pozostałe parametry mieszczą się w normie. Ból nie nasila się przy oddychaniu czy przy wysiłku. nikt nie szuka przyczyny tylko daje coś na objawy a ja się po prostu boję, ze jest mi coś poważnego i źle się to wszystko skończy. Dostałam od lekarza skierowanie do poradni hematologicznej a i jeszcze wybieram się do ginekologa, może ból tej pachwiny to od jajnika? ale brzuch mnie nie boli. Sama już nie wiem. Jestem po prostu zmęczona. Bardzo proszę o pomoc Dodam jescze, że nie biorę pastylek antykoncepcyjnych więc zakrzepica nie może być z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym jeszcze wykonać RTG dolnego odcinka kręgosłupa (lędźwiowo-krzyżowego) oraz wynik i swoje problemy skonsultować z neurologiem. Ból w pachwinie można też skonsultować z chirurgiem ogólnym, aby wykluczyć przepuklinę pachwinową lub udową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×