Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wizyta kontrolna po strippingu żylaków


Gość Marzena W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od ok 10 tyg. jestem po operacji konczyny prawej,mialam robiony tak zwany Stripping.Z noga jest juz prawie ok zwyjatkiem ze czasami mam tajie lekkie bole w poblizu kolana ale z tego co wiem to potrzebuje jeszcze czasu na calkowite dojscie do siebie. Chodzi o to ze lekarz ktory mnie operowal powiedzial ze mam przyjsc po nowym roku na wizyte kontrolna, ze musi mi tez zrobic usg. W zwiazku z tym mam problem bo dopiero co podjelam prace i nie mam czasu isc na kontrole. O co chodzi z ta kontrola? Czy ta kontrola jest bardzo wazna ? Co sie stanie jesli tam nie pojde? Bardzo prosze o odpowiedz. Z gory bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł z Łodzi

Witam serdecznie! Odbyłem trzy operacje na żylaki, których powodem była patologia w budowie VSM (Vena Saphena Magna, która rozdwajała się na dwie części w dole podkolanowym - jest to wada wrodzona). Jestem więc specjalitą w tego rodzaju przypadłościach :-) Bez względu na to czy miałaś operację stripingu VSM, VSP, perforatorów, żyły odpiszczelowej, odstrzałkowej czy żył małych powierzchniowych - lekarz musi sprawdzić ogólny stan cykrulacji krwi, przede wszystkim nowe obiegi, zaś metodą uciskową drożność (tzn. wydolność) żył. Dodatkowo przy stripingu VSM bardzo ważną rzeczą jest brak pozostawienia tzw. *kikuta* po operacji - jest to pozostałość po VSM, któa uchodzi w pachwinie do żyły udowej układu głębokiego. Kontrole warto wykonywać, bo choroba żylakowa tak na prawdę trwa całe życie, a żylaki moga powrócić w przyszłości. Daje to obraz stanu zdrowia kończyn i braku komplikacji na przyszłość. Polecam więc bo warto. Poza ogólnymi zasadami dotyczącymi ruchu, unikania pozycji siedzącej, itd. polecam Ci dwa świetne leki: Phlebodia i Vassel Due F - obydwa biorę 1x1 naprzemian. Dużo zdrowia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jestem po operacji żylaków lewej nogi ,jest to już 20 dni .Mam drętwe miejsce w okolicy stopy i kucie jak wstaje .czy to normalne moja praca polega na staniu 8 godzin i ciągłego biegania .nie wiem co mam robić zaraz kończy mi się zwolnienie.proszę o poradę z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×