Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jolanta

Fragmenta mucosae endocervicis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolanta
Otrzymałam wynik badania histopatologicznego, ale wizytę u lekarza mam wyznaczoną dopiero za miesiąc. czy mogłabym się dowiedzieć, czy wynik jest dobry? 1. fragmenta mucosae endocervicis 2. fragmenta endometrii subatrophici 3. polypus endocervicalis Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
1. Fragment błony śluzowej szyjki macicy. 2. Fragment błony śluzowej aubatroficzny. 3. Polip szyjki macicy. Z ginekologiem należy ustalić dalsze postępowanie. Nie wiadomo nic na temat wielkości polipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeśli chodzi o rokowanie jest ono bardzo dobre. Usunięcie polipa daje wyleczenie i ustąpienie objawów. Przemiana w nowotwór złośliwy występuje sporadycznie. Wycięcie polipa nie stanowi obciążającego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jolanta
Bardzo dziękuię za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Metaxa
*usuniecie polipa daje wyleczenie*, niestety nie zawsze, one maja tendencje do odrastania. Mialam 2 w macicy, usuniete histeroskopowo, odrosl jeden po 3 miesiacach, po roku mam drugiego na szyjce macicy. Nastepna histeroskopia i nie zrobiono kompletnie nic, oprocz pobrania fragmentu mojego endometrium 9 wszystko ok) i podania (za duzo) srodka usypiajacego. Czekam na wyjasnienie mojego lekarza GP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eliza
Mam 27 lat po długotrwałym plamieniu zostałam poddana zabiegowi w którym pobrano wycinki z okolic szyjki macicy i jamy macicy. Dziś otrzymałam wynik i proszę o jego interpretację i co się z tym wiąże 1. polypus fibrosus benignus cervicis 2. endometrium in stadio secretionis sine neoplasmate. Z góry dziękuje za odpowiedź. Z poważaniem Eliza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Oznacza to: 1. polip włókniejący łagodny szyjki macicy. 2. Błona śluzowa macicy w stadium wydzielania bez nowotworzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eliza
Dziękuje za odpowiedz ale nic mi to nie mówi co to dla mnie oznacza, jak wygląda leczenie czy leczenie właśniepolegało na usunięciu polipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Basia
otrzymałam wynik HPV: Metaplasia planoepithelialis immatura focalis epthelli endocervicis. Pytanie: Czy ma podst. wyniku mozna okreslic kiedy mogło dojśc do zakażenia wirusem HPV / dawno, czy w niedługim czasie ? / Co mam robic aby zwalczyc ten wirus ? zaszczepić sie na HPV czy po prostu czekac może dojdzie do samowyleczenia? Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Witam! Bardzo proszę o rozszyfrowanie wyniku:Endometrium perminopausale et fragmenta endocervicis in statu epidermisationis. Proszę o inf, z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość juz starsza
dbajcie o siebie dziewczyny błagam oj dbajcie ja trochę zaniedbałam ciagłe krwawienie plamienie a teraz czeka mnie powazna opercja niestety a co dalej to tez tego nie wiem co bedzie dbajcie o siebie błagam WAS i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga
Witam ja mialam 2 razy czyszczenie macicy w lipcu i listopadzie polipy odrosly sa juz 3 niewim co dalej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anula
wynik mojego badania: I Structura histologica e ndocervicis normalis. II- Endometrium perimenopausale

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Izabela
Jak powyżej ja również proszę o wyjaśnienie: 1. Endometrium in stadio secretionis (21 dzień cyklu) 2. Metaplasia planoepithelialis endocervicalis partim immatura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa
Proszę o przetłumaczenie: Endometrium in stadio proliferationis, et endocervix sine neoplasmate.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Witam , poprosze o przetlumaczenie wyniku po zabiegu W- Ectropion in statu epiderminisationis cum dysplasia minoris gradus in epithelio plano (LSIL ,CIN1), I- Endocervix normalis II- Endometrium secretans ( subphasis tarda cum necrosi).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.