Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Atak bólu pod żebrem, brak apetytu i jasne stolce


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dwa dni temu dostalem ataku bolu(krotko przed atakiem zjadlem kreon 10000 i cholestil ,dostalem od lekarza na poprawe trawienia) pod prawym zebrem az do plecow, pogotowie, skierowanie do szpitala,Wszystkie badania krwi w normie oprocz amylazy w moczu wyszla 570 *460.Lekarz powiedzial ze mam podrazniona trzustke.Dal nospe i do domu.Czuje tez ze piecze mnie dwunastnica ktora leczylem z infekcji helicobacter pol roku temu .Miesiac temu mialem gastroskopie bakteri nie bylo i ogolnie bylo wszystko ok Słabo mi trawi i nie mam apetytu podobnie jak pol roku temu.Od tego ataku ma bardzo jasne stolce ,pierwszy byl praktycznie bialy.co to oznacza? Najbardziej mnie boli jak naciskam na koncu prawego zebra,prawie w boku co tam moze bolec? Dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy miał Pan robione USG jamy brzusznej, gdyż takie objawy mogą wskazywać na kamicę pęcherzyka żółciowego, która może podrażniać trzustkę na skutek schodzących złogów z pęcherzyka jak też i zatykać drogi żółciowe wywołując żółtaczkę mechaniczną (mogącą przejawiać się odbarwionymi stolcami). Myślę, że wymaga Pan dokładnej diagnostyki USG oraz badań laboratoryjnych parametrów nie tylko trzustkowych, ale też wątrobowych, aby postawić diagnozę. O wszystkim jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×