Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak w okolicy szyi


Gość Monika S

Rekomendowane odpowiedzi

Usg wykazalo-w obrebie srodkowego odcinka miesnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego i od tylu widoczne sa drobne,nieregularne przestrzenie plynowe.W badaniu kolorowym dopplerem daje sie zobrazowac w ich obrebie przeplyw krwi-naczyniak?W sasiedztwie widoczne drobne,hipoehogeniczne wezly chlonne o wym.do 7mm.zdj.Ostateczne rozpoznanie D 47.Czy to grozne i czy mozna to usunac chirurgicznie?Mam te strone spuchnieta,wyczuwalne zgrubienie oraz lekki bol w tym miejscu.Mam to odkad pamietam ale zawsze wychodzilo mi to przy przeziebieniu,natomiast od pewnego czasu doszedl bol i mam to spuchniete caly czas.Prosze o jak najdokladniejsze objasnienie mi,co to takiego,poniewaz w moim miescie Gorzowie wlkp nie ma lekarza,ktory by sie tym zajal-brak specjalisty.Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D47 oznacza Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze układu limfatycznego, krwiotwórczego i tkanek pokrewnych Sugeruje się, że zmiana to naczyniak dlatego radziłbym w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym. Tylko chirurg naczyniowy może podjąć po bezpośrednim badaniu ostateczną decyzję w sprawie dalszego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dopuszczam do siebie takiego slowa jak nowotwor! robiono mi ostatnio Angio CT.zobaczymy co wyniknie.wyniki beda za tydzien.Nie podoba mi sie slowo nowotwor,jestem dobrej mysli i mam nadzieje,ze to nic powaznego.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×