Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak antybiotyków po wycięciu ropnego wyrostka robaczkowego


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w piątek 31 grudnia wycinany miałem ropny wyrosek. Do poniedziałku zostawiono mi tzw szwy odroczone. Do czasu ich zamknięcia (poniedziałek wczesnym popołudniem) nie stwierdzono zakażenia rany, gorączki ani żadnych innych dolegliwości poza normalnym, chyba, bólem. Czytałem na tym forum w kilku miejsach, ze przy ropnym zapaleniu obowiązkowy jest antybiotyk po wyjsciu ze szpitala. Ja nie dostałem NIC. - jedynie skierowanie na wizytę u chirurga za kilka dni. Czy to normalne? Czy powinienem pojechać pilnie do przychodni i prosić o antybiotyk? I jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę, ile czasu boli rana po wycięciu wyrostka. Mi ściągnęli (tj zacisnęli) szwy 24 godziny temu, operację miałem 3 dni temu. Wciąż bardzo mnie boli, szczególnie przy śmianiu się, kaszlu czy kichaniu. Czy to normalne? Ile to potrwa? Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne? - tak, jeśli nie stwierdza się aktywnego zakażenia Czy powinienem pojechać pilnie do przychodni i prosić o antybiotyk? - nie ma takowej potrzeby, o lekach jakie powinien Pan dostać do domu decyduje lekarz, który wypisywał Pana ze szpitala jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę, ile czasu boli rana po wycięciu wyrostka? Czy to normalne? Ile to potrwa? - tak, to normalne, czasami takie bóle mogą utrzymywać się 2-3 tygodnie i powinny powoli się wycofywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×