Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrót przepukliny pachwinowej po niegojącej się ranie i rozchodzących szwach


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 1,5 roku temu, wg karty informacyjnej czytam: operacja prostej przepukliny pachwinowej prawostronnej. Pytałem chirurga - brak siatki. Prosta czyli jak wyczytałem schodzi do ściany brzucha i przesuwa się ku dołowi. Tak rzeczywiście było. Zabieg wykonany w CSK na ul. Medyków. Jak tylko pierwsza rana się zagoiła, ta pooperacyjna zaraz pojawiła się dziura w miejscy szwu, Zaraz potem pojawiło się dzikie mięso, jak oceniła to lekarz chirurg wykonujący u mnie zabieg. Kazała przykładać ciepłym. Leciały tygodnie, dzikiego mięsa więcej, rana się poszerzała. Kolejna wizyta dało mi receptę na robiony lek, który ścina tak jakby to mięso i powoduje jego obkurczanie. Pomogło, ale nie na długo. Potem udałem się do innego lekarza, troszkę usunął mięska, zszył dziurę, już nie tak a małą. Jednak po tygodniu znowu się rozeszło, okazało się, że szwy wychodzą, te podskórne, syntetyczne zielone szwy. Organizm wyrzucał je na zewnątrz, długo to proces był. Kilka usunąłem samodzielnie, niektóre, za które podciągałem, aby za pętlą podciąć bardzo bolały, wrażenie, że coś się urywa tam głębiej. Jednego lekarz usunął. Jednak w pewnym momencie stop, reszta szwów nie wychodzi już, niby delikatnie je widać, jednak za mocno boli aby je usunąć i nie wyrzuca organizm je już tak wysoko. Pojawiła się przepuklina, nawrót, dokładnie w tym samy miejscu. Teraz na końcu jelita, który zejdzie w dół przeciera się skóra, takie dwa zgrubienia na skórze, bolą. Jak mam do tego podejść? Jeden lekarz już mi powiedział, że nie podejmie się tego, wysyła mnie do lekarza, u którego to robiłem. Ten co wykonał zabieg widział mnie niby trzykrotnie jak chodziłem już z problemem, jednak zasłaniał się dzikim mięsem i mówił, że tak się dzieje czasem. Czy to jest wina źle wykonanego zabiegu? Jak mam podejść do tematu? Dziękuje za wszystkie, cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trudno mi w takiej sytuacji podpowiadać. Na pewno decyzję w sprawie dalszego postępowania musi podjąć chirurg, który Pana operował. Najlepiej, aby decyzję czy należy operować i w jaki sposób podjął właśnie ten chirurg. Na pewno w chwili obecnej jeśli zachodzi potrzeba operacji trzeba by ją wykonać z użyciem siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×