Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak na łuku brwiowym po urazie


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam, 5 dni temu uległam wypadkowi..uderzyłam się łukiem brwiowym i nosem bardzo mocno o szawkę. Po 2dniach poszłam do lekarza i okazało się że mam złamany nos (bez przesunięcia). Tym jednak tak bardzo sie nie martwię...martwi mnie to,iż na łuku brwiowym mam sporego guza, który tylko troche zmalał po tych 5 dniach...oczywiście oko było bardzo zasiniaczone,ale jest coraz lepiej i widac caly czaspoprawę. Jak dotykam tego guza,krwiaka - nie wiem jak to nazwac to mozna wyczuc ze jest wypelniony plynem..smaruje je caly czas żelem Altacyt. I tu moje pytanie...czy to normalne ze po 5 dniach guz nie zanika? Czy mam sie zgłosićznowu do chirurga? Czy to trzeba będzie usunąć operacyjnie? Dodam że miałam robione 2 prześwietlenia i lekarze bardziej zwracaliuwage na złamany nos nic nie wspominając o tym guzie...możedlatego ze wtedy bylam cala zapuchnieta..bardzo proszęo pomoc i radę. Guz ten mamiejwiecej 2 na 2 cm..i jest bardzowidoczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne ze po 5 dniach guz nie zanika? - powinien niech już wchłaniać taki krwiak Czy mam sie zgłosić znowu do chirurga? - tak, guz zapene wypełniony jest zhemolizowaną krwią i będzie pewnie wymagał nakłucia i opróżnienia Czy to trzeba będzie usunąć operacyjnie? - raczej tylko nakłuć i opróżnić - można w chwili obecnej zastosować na guza żele z heparyną dostępne w aptece bez recepty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×