Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwienione uwypuklenie w bliźnie po operacji sprowadzenia jądra


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Kilka dni temu zauważyłem w bliźnie pooperacyjnej niewielkie uwypuklenie, które jest zaczerwienione i lekko boli w momencie dotknięcia. Blizna znajduje się po prawej stronie podbrzusza. Ma ponad 20 lat, została po operacji sprowadzenia jądra. Nie odczuwam żadnych stałych bóli, ściągnięcia skóry w tym miejscu, problemów z poruszaniem. Nie boli podczas oddawania moczu, wypróżniania, pochylania się, podnoszenia, kasłania, kichania, czy też śmiechu. Dodam, że w pracy mam do czynienia z przenoszeniem i przestawianiem ciężkich przedmiotów. W czasie obecności zaczerwienionego uwypuklenia w bliźnie pooperacyjnej nie występują żadne trudności w wykonywaniu wyżej wymienionych czynności wymagających wysiłku fizycznego. Z blizną nie było nigdy żadnych problemów, zabliźniła się i stała się słabo widoczna, aż do momentu pojawienia się uwypuklenia. Nie wykluczam, że podczas wykonywania zajęć wymagających przenoszenia i przestawiania ciężkich przedmiotów mogłem urazić to miejsce poprzez otarcie lub silne przyciśnięcie. Niepokoi mnie w tym przypadku fakt, że trwa to już ponad tydzień i nie ma żadnej poprawy. Proszę o wypowiedź i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić. Z przedstawionych przez Pani faktów raczej nie wynika, że mogłaby być to przepuklina. Może to jakiś miejscowy stan zapalny. Trudno mi określić. Radziłbym jednak z tym problemem udać się bezpośrednio do chirurga, aby stwierdzić dokładnie czym spowodowane jest to zgrubienie w bliźnie (niestety, ale nie wykluczone, że to przepuklina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×