Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból przy ucisku okolicy wyrostków kolczastych kręgów i kręgów lędźwiowych


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o informację w dokumentacji medycznej po badaniu przez ortopedę- chirurga wpisano : odległość pm=0 cm , a innego dnia wpisano : odległość pm= 2 cm , odległość pp jest niemożliwa do oceny. co oznacza zapis pm i co co z tego można wywnioskować w strawie stanu zdrowia Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale proszę napisać o jakie konkretnie badanie chodzi, jakiej części ciała czy analizy jakiego badania dotyczy ten zapis? Taki skrót może oznaczać bardzo wiele. Może też być skrótem, który używa tylko i wyłącznie ortopeda badający (jego skrót myślowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opisie badania ortopeda napisał* * badaniem przedmiotowym narządów ruchu stwierdzam w czasie ucisku okolicy wyrostków kolczastych kręgów Th6-12 i wszystkich kręgów lędźwiowych pojawia się wyraźny ból.Odległość pm=0 cm , odległość pp jest niemożliwa do oceny ze względu na zgłaszanie przez badana silnego bólu.* Jestem po wypadku i dwóch operacjach kręgosłupa lędźwiowego i mam złamaną blaszkę th7/8 , w związku z tym mam sztywny kręgosłup a w badaniach przez innych ortopedów odległość pp= 60-70 cm. Dlatego tez proszę o wyjaśnienie co znaczy taki zapis jak to zrobił ortopeda . dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej określenie, które mówi o dolegliwości dolegliwości bólowych w zakresie przednio-tylnym (pm) i przednio-bocznym (pp) od kręgosłupa. Najlepiej, aby dokładnie określił co te skróty oznaczają ortopeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisał ortopeda biegły sądowy - sprawa dot. zasiłku wypadkowego z ZUS- dlatego tez nie mogę uzyskać od tego lekarza inf co to zmaczy a piszę zastrzeżenie do opinii. Ponadto ten biegły wpisał o różnicy w obwodach kończyn ok 2 cm. Czy takie różnice wskazują na zanik mięśni- mam uszkodzony nerw kulszowy i łokciowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem po operacji kregoslupa i wymianie dwoch panewek bioder.Operacje byly udane i nawet tanczylam jak prawdziwa tancerka.W obecny Sylwester upilam sie i padalam na plecy i boli mnie kregoslup.Juz chyba nie bede mogla tanczyc.Prosze o opinie jakie leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×