Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy pachwiny w czasie biegania


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat i uprawiam biegi długodystansowe od 3 miesięcy. Od 2 tygodni podczas treningów czuję jak mnie boli pachwina po prawej stronie. Trener powiedział że rosnę i dlatego mnie boli. Mam zmniejszony zakres treningów. Oczywiście smaruję to miejsce Naproxenem i różnego tego typu specyfikami. Chciałbym się dowiedzieć czym ten ból jest spowodowany oraz jak go jak najszybciej wyleczyć bo bardzo przeszkadza podczas treningów ? Dziękuje i pozdrawiam serdecznie *))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ból związany jest z przeciążeniem mięśni, które w okolicy pachwiny mają swoje przyczepy. Nie odpowiem konkretnie na to pytanie bez badania. Aby dokładnie dowiedzieć się jaka jest przyczyna tych dolegliwości należałoby w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może twój ból spowodowany jest wiekiem-masz 15 lat więc rośniesz,a przy tym intensywnie trenujesz dlatego też pachwina ulega nadwyrężeniu i w konsekwencji odczuwasz ból,jednak Ja stawiałabym raczej na małą przepuklinę pachwinową lub naciągnięcie ścięgien,zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku wymaga to konsultacji lekarza*chirurga*.Ból ten co raczej mało prawdopodobne,jednak nie należy tego wykluczać może być spowodowany kamicą nerkową/ moczowodową lub zapaleniem uchyłków jelita-lekarz zaleci Ci wówczas leczenie gastrobonisanem lub innym lekiem. Najlepiej będzie kiedy udasz się do lekarza rodzinnego i poprosisz o zbadanie okolicy pachwinowej oraz o skierowanie na wykonanie usg brzucha i jelit..........oczywiście biegi długodystansowe należy(przynajmniej na teraz)odstawić..........wszystkie te ewentualności nie są schorzeniami nader poważnymi.....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłem z tym do lekarza. przepisano mi Naproxen w tabletkach i trenerka doradziła jeszcze maść Bengay*zielony*. Lekarz stwierdził że to z powodu przeciążenia mięśni i mam wolne od treningów na 10 dni. mam nadzieje że to pomoże bo jak nie tzn. że to coś bardziej poważnego. dziękuje za wszystkie wcześniejsze odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×