Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrót przepukliny pachwinowej po roku?


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rowno rok temu mialem operacje na przepukline pachwinowa. Operacja metoda napieciawa czyli bez siatki (nad czym zaczynam ubolewac). Mam obecnie 27 lat. A wiec po operacji robilem wszystko zgodnie ze wskazowkami. Robilem spacery aby nie zrobily sie zrosty. Unikalem wysilku (nawet niewielkiego). Wszystko bylo ok. Lekarz powiedzial, ze do aktywnosci fizycznej moge wrocic po pol roku. Po okolo 8 miesiacach po zabiegu zaczalem chodzic na basen. Gralem w siatkowke. Oczywiscie bez jakis maksymalnych wysilkow. Tak rekreacyjnie. Wszystko zdawalo sie byc ok. Zero oznak bolu. Zaczalem lekko cwiczyc brzuch. Lekkie cwiczenia z ciezarami (male obciazenia). Unikalem cwiczen typu przysiady, wyciskanie barkow stojac itp. Dodatkowo na basenie chodzilem na bicze wodne, ktore kierowalem rownierz na brzuch (w celu wzmocnienia miesni i ograniczeniu mozliwosci nawrotu przepukliny). Wzystko bylo ok do ostatniego razu. Otoz poplywalem z 20 min na basenie, a nastepnie udalem sie na bicze. Po wyjsciu poczulem jakby lekkie klocie w miejscu blizny po operacji ale myslalem, ze mi sie wydaje. Jednak po dojechaniu do domu poczulem ponownie te klocie. Nazajutrz bylo podobnie. Nie boli mnie to stale ale czasami jak sie jakos porusze lub pewnie napne odpowiednia partie miesni. Jak mam rozgrzany organizm to nie czuje praktycznie w ogole te ukłócia nawet nagle naginajac sie czy szybko zmieniajac pozycje. Dobrze przyjrzalem sie miejscu blizny. Napinajac miesnie brzucha nic mi nie wychodzi (przed operacja wylazila mi kolka wielkosci pileczki do tenisa stolowego). Rownie po kaszlu czy wyproznieniu nie zauwazam tam jakis zmian. Ale byc moze to dopiero poczatek i dziura jest za mala aby jelito moglo wyjsc. czy to jest nawrot przepukliny?? Czy moze tylko blizna sie lekko naruszyla ?? i po jakims czasie bedzie ok? Niesamowcie sie zmartwilem, bo juz myslalem, ze mam to za soba i wszyskto jest ok. Bo jesli znowu bede musial miec opeacje to znowu pol roku z zycia wyrwane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dokładnie miesiąc po operacji przepukliny pachwinowej, Ogolnie dość szybko doszedłem do siebie, udało sie nawet przetrwać bez zadnych środków przeciwbolowych :) natomiast problem pojawil się wczoraj... przez cały okres pooperacyjny oszczedzałem sie z dzwiganiem i wysiłkiem. przedwczoraj poszedłem na impreze gdzie troche pochdziłem, delikatnie sie pobujałem i pospiewałem i od tego czasu zaczelo mnie bolec w okolicach blizny po lewej stronie blizny. bol ten pojawia sie przy wstawaniu ( nie zawsze ) i przy gwaltowniejszym ruchu ( jak chodze, siedze nic nie boli) Czy mogłem sobie coś uszkodzić ??? czy tak objawia sie nawrot przepukliny ??? obejrzałem blizne i nic tam nie ma nie pokojącego, zadnego wypuklenia, dziury. Jeszce tylko troche mam powiekszony powrózek nasienny, ale to chyba akurat normalne. Proszę o pomoc jak ktos mial podobna sytuacje. P.s. dodam ze przez cały okres NIE nosiłem wiecej niz 2,5 kg i to sporadycznie a w środe miałem w reklamowce okolo 4 kg , czy moze tym zaszkodziłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłem sobie coś uszkodzić ? - wątpię czy tak objawia sie nawrot przepukliny ? - to raczej jakieś niewielkie zmęczenie mięśni w okolicy blizny pooperacyjnej po długim braku wysiłku fizycznego P.s. dodam ze przez cały okres NIE nosiłem wiecej niz 2,5 kg i to sporadycznie a w środe miałem w reklamowce okolo 4 kg , czy moze tym zaszkodziłem? - nie, na pewno takie ciężary nie mogły zaszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×