Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeszywający ból w miejscu blizny po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Paweł, student 20l.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł, student 20l.

Pod koniec sierpnia 2010 roku operowano u mnie przepuklinę pachwinową prawostronną Metodą Lichtensteina, wszywając siatkę wspomagającą. Chirurg prowadzący zaznaczył przy wypisie aby unikać przeciążeń i nadmiernego wysiłku w okresie 6 miesięcy, przy jednoczesnym zwolnieniu na uczelni z zajęć WF. Blizna goi się szybko, żadnych powikłań, szybko stanąłem na nogi. Aktualnie po 4 miesiącach skorzystałem z zajęć piłki nożnej angażując się w grę, generalnie już po tym okresie nie traktowałem siebie ulgowo w życiu codziennym: zakupy, dźwiganie, podbieganie na pociąg. Wczoraj, to jest dnia 26.12 wieczorem poczułem bardzo silny, przeszywający ból, od prawej strony moszny przez pachwinę i podbrzusze - idealnie tak, jak biegnie blizna pooperacyjna, czując w worku mosznowym podniesione *bolące wiązadła* - tak samo jak przed operacją. Ból pulsujący, regularny, przy czym na krótko przed brałem prysznic. Długo nie mogłem zasnąć i odpowiednio ułożyć do snu. Dziś pobolewają mnie te okolice. Chciałbym zapytać co mam zrobić? Czuje się niepewnie, nie wiem jak się zachować, czy zignorować to czy zgłosić się na konsultację? Czy może to być nawrót przepukliny, a w konsekwencji konieczność operacji? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać co mam zrobić? - na pewno najlepiej byłoby skonsultować się w tej sprawie z chirurgiem bezpośrednio, aby wykluczyć np. wznowę przepukliny Czuje się niepewnie, nie wiem jak się zachować, czy zignorować to czy zgłosić się na konsultację? - radzę udać się na konsultację Czy może to być nawrót przepukliny, a w konsekwencji konieczność operacji? - trudno określić bez bezpośredniego badania, konsultacja rozwieje te wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×