Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Napadowe tępe bóle ręki promieniujące do klatki piersiowej i boku


Gość agnusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 36 lata.....jestem kobietą Chce opisać tak jak tylko potrafię dobrze...cierpię z powodów bóli które pojawiają się z nienacka zarówno w nocy jak i w dzień.Ból zaczyna się piekącym odczuciem ściskaniem rwaniem od ręki lewej obejmując lewą klatkę piersiową i bok tułowia aż do biodra. To jedna strona bólu. Tymi samymi objawami ból pojawia się także od strony prawej i przebiega tak samo. I trzecie miejsce występowania bólu to cały obwód klatki piersiowej dławiący bardzo mocny. Bóle trwają od tzw. chwilki i są łagodne oraz od 3 minut do 15 minut i wówczas są nie do zniesienia. Pojawiają się łzy strach, nie można znaleźć dobrej pozycji by oddychać swobodnie. Gdy zbliża się ten atak bólu zawsze patrzę jak mam możliwość na zegarek i jak minie przed upływem 3 minut to wiem że będzie okey ale kiedy nie mija nie wiem co robić???Jak wezwę pogotowie a ból ustąpi to nie udowodnię im że coś mi dolegało??Mam czasem przerwę w tych objawach ale ogólnie utrudniają mi życie. Żaden lekarz nie zainteresował się poważnie tymi objawami...Co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku radziłbym zastanowić się nad wykonaniem RTG odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa. Bóle takie mogą być spowodowane patologią w zakresie tych odcinków kręgosłupa. Oczywiście dolegliwości i wynik RTG warto byłoby jeszcze skonsultować z neurologiem. O wszystkich badaniach i konsultacjach powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Miałam wykonywane MR kręgosłupa piersiowego w styczniu koło 20 w tym roku ale czy to coś znaczy. OTO wynik Badanie Mr kręgosłupa piersiowego w obrazach T1 i T12 wykazuje zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgowych w postaci zaostrzeń krawędzi i drobnych osteofitów oraz nierówności blaszek nasadowych z ubytkami o charakterze guzków Schmorla na odcinku Th5-Th12. Na poziomie Th11-Th12 centralna protruzja m-k z uciskiem worka oponowego, bez ucisku rdzenia piersiowego. Na odcinku Th7-Th11 uwypuklenia tarczek m-k powodujące ucisk worka oponowego, bez ucisku struktur nerwowych. Rdzeń piersiowy o prawidłowej intensywności sygnału we wszystkich obrazach, bez zmian ogniskowych. Ucisku korzeni rdzeniowych w otworach m-k nie stwierdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczone są zmiany zwyrodnieniowe, ale bez cech uciskowych na korzenie nerwowe, więc raczej nie powinny dawać znacznych dolegliwości bólowych, mogą być leczone zachowawczo (leki, rehabilitacja), nie wymaga ten stan leczenia operacyjnego. Guzki Schmorla świadczą o przebytej chorobie Scheuermanna. patrz strona: http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Scheuermanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×