Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nogi, szyi i karku przy dehydratacji i przepuklinie krążków międzykręgowych


Gość Robert23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata i mam problem z kręgosłupem, jestem po rehabilitacji która trwała wg .mnie bardzo krótko bo tylko 2 tygodnie, po niej niestety nie ma poprawy zdrowia. Mam ból w lewej nodze oraz w dolnym odcinku lędźwi z lewej strony. Zaraz przed świętami byłem u neurologa żeby mi coś poradził i pomógł ale stwierdził że skoro rehabilitacja nic nie dała to wypisał mi skierowanie do neurochirurga zaraz po świętach zgłaszam się na konsultacje ale boję się że neurochirurg będzie z góry przekonany żeby robić operacje. Jestem osobą młodą i chcę być sprawny fizycznie, po rehabilitacji nie biorę żadnych leków ale od 3 dni czuję nieprzyjemny ból w okolicach szyi i karku obojętnie czy leżę czy siedze, nie wiem czy to przez ten kręgosłup. Na koniec zamieszczam wynik badania MR i proszę o jakieś wskazówki co dalej robić z tym moim zdrowiem. Wynik Badania MR data badania: 04.05.2010 Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego. Zaznaczone cechy dehydratacji krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1, z obniżeniem jego intensywności sygnału w obrazach T2- zależnych. Przepuklina tylna centralno-prawoboczna krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 z uciskiem worka oponowego i prawego korzenia nerwowego L5. Przepuklina tylna centralna krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1, uwypuklony krążek sięga ku dołowi do tylnej krawędzi trzonu kręgu S1, uciska worek oponowy i wypełnia lewy zachyłek boczny kanału kręgowego oraz uciska lewy korzeń nerwowy S1. Pozostałe krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych. Nie uwidoczniono wyraźnych cech uwypuklenia się krążków do światła kanału kręgowego. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie worka oponowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie to typowa przepuklina dysku i jeśli nie poddasz się operacji, będzie jeszcze gorzej. U mnie nastąpił w lewej nodze zanik mięśni( noga zrobiła się szczuplejsza o 5 cm), a później już było tylko gorzej, ani siedzieć ani chodzić a ni leżeć!! Jestem po operacji już 6 lat, wróciłam do pełnej sprawności, a jestem od Ciebie dużo starsza:)) Odcinek szyjny tez mi zoperowali i jestem zadowolona. Napisz do mnie jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przebiegu operacji i głowa do góry, będzie dobrze:)) Pozdrawiam!! renciu200@gazeta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×