Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sporadyczne napadowe kłucie w okolicy wyrostka robaczkowego


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Bóle powtarzają się prawie codziennie właściwie jest to jakby kłucie które trwa sekundy oprócz tego nie mam żadnych objawów związanych z zapaleniem wyrostka, Kilka miesięcy temu byłem u lekarza który powiedział że jeśli mnie będzie bolało to mam zrobić badania: morfologie, OB itp. Ale ból trwa kilka sekund. Czy to może byś związane z Zapaleniem Jelita Drażliwego? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej takie dolegliwości mają charakter samoistnego podrażnienia nerwów obwodowych czyli neuralgii. Takie dolegliwości raczej nie stanowią problemu klinicznego. Można jeszcze celem pogłębienia diagnostyki wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, bo taki ból może być związany z patologią tego odcinka kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te kłucie sprawia lekki ból czy raczej silny? Mam to samo co pan, kłucie jest raczej lekkie (czasem średnie), w okolicy wyrostka, występuje prawie codziennie trwa ok.1-2 sekundy, niekiedy kilka sekund. Czasem takie kłucie występuje kilka-kilkadziesiąt razy dziennie, czasem przez kilka dni ich nie ma. Mam tak od kilku lat (5-7lat) kiedyś bóle pojawiały się rzadziej, ostatni rok - dwa lata występują częściej. Lekarze raczej bagatelizują sprawę, jeden odsyła do drugiego, usg narządów rodnych ok, ostatnio lekarz powiedział że *jak chcę* to może wypisać mi skierowanie na kolonoskopię. Czy znalazł już pan przyczynę tego bólu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×