Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kilkukrotne skręcenie stawu skokowego oraz naderwanie więzadeł


Gość Sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 15 lat i w maju na wf grając w kosza nadepnęłam w biegu kolezance na noge i nie mogłam na nią stanąc.Pogotowie mnie zabrało ,stwierdzili że mam pękniety staw skokowy i załozyli mi szyne gipsową z czym kazali mi isc do poradni chirurgicznej.Tam mi sciągneli twierdząc ze to zwykłe stłuczenie.2miesiące chodziłam o kuli i nie mogłam stawac na nodze bo ból mi na to nie pozwalał. Poszłam do ortopedy i po zdjęciu stwierdził ze są naderwane więzadła w stawie skokowym i odprysk kosci który mi nie bedzie przeszkadzał oraz ze powinnam miec gips na 6 tyg ale to juz jest ,,sałatka po obiedzie** i ze bedzie to leczył na sportowo(opaska elastyczna i maści). W wakacje znowu miałam ,,wypadek** i poszłam do ortopedy to wsadził noge w gips na 4 tyg.Jakis czas był spokój aż do października. Ubierając buty stanęłam na noge coś strzyknęlo mi w kostce i ból był okropny-zabrało mnie pogotowie ,wsadziło szyne gipsową na 3 tyg,ale chodząc i ruszając nogą dalej mnie bolało i tak jakby w tej kostce mi cos chaczyło(moja mama podejzewa ze to ten odprysk kosci).A dzisiaj poslizgnęłam się na lodzie coś mi chrupnęło w kostce i nie moge stawac na niej bo znowu coś mi chaczy ciąg*e ale to juz strasznie mnie boli. Zaden lekarz nie podejmuje się z tym odpryskiem zeby coś zrobić bo mowią ze to mi nie przeszkadza ,ale ja to odczuwam bólowo ze on mi ciągle o cos chaczy. Co powinnam zrobić zeby już nie było problemów z tą nogą i wkoncu zebym pozbyła się tego odprysku,, uciązliwego **?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ortopeda musi zadecydować o tym co należy dalej z tym problemem robić. Proszę powiedzieć, że przeszkadza Ci ten odłam kostny ortopedzie, że odczuwasz jego obecność. Może to uwzględni i zdecyduje się na zabiegowe usunięcie tego odłamu. Tylko bezpośrednio ortopeda może coś w tym względzie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc :) A czy moge ćwiczyć na wf w takim przypadku ,bo jak biegam to odczuwam straszny ból w kostce ,przy chodzeniu tez tak mam i ciągle musze poruszac sie o jednej kuli zeby mniej obciązac noge to wtedy takiego bólu nie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×