Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość XXXXX z Lublina

Bóle po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość XXXXX z Lublina
Jestem 10-tą dobę po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego mimo to cały czas odczuwam silne bóle w prawym nadbrzuszu promieniujące do pleców i barku, nasilają się w trakcie oddechu. Mam też podwyższoną temperaturę szczególnie wieczorem - 37,6. W zrobionym po zabiegu USG nie stwierdzono poszerzenia przewodów żółciowych. Mam również podwyższone wyniki - amylaza - 132 i lipaza 85. Co może być przyczyną moich dolegliwości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ból taki może być spowodowany podrażnieniem trzustki po zabiegu. Świadczy własnie o tym podniesiony poziom amylazy i lipazy, która wystepuje w czasie zapalenia trzustki. Musisz z tym wynikiem skonsultować się z lekarzem. Trzeba będzie zastosować dietę trzustkową, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, antybiotyk, leki zmniejszające wydzielanie soku żołądkowego. Lekarz może także zadecydować o hospitalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.