Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozstęp mięśni prostych brzucha po cesarskim cięciu


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Rok temu urodziłam przez cesarskie cięcie bliźnięta. Niestety po porodzie pępęk nie powrócił na swoje miejsce. Jestem osobą drobną, wzrost 165 cm, waga około 50 kg. Poszłam do lekarza, pierwszy chirurg stwierdził * za małe by operować*, cóż z niezrozumiałą dla mnie diagnozą udałam się do kolejnego lekarza. Wówczas dowiedziałam się, że to przepuklina kresy białej. I tylko operacja może tu pomoc. By ostatecznie potwierdzić diagnozę udałam się do profesora od leczenia przepuklin. Pan profesor obejrzał mój brzuch i powiedział, że to w żadnym wypadku nie jest przepuklina tylko rozstęp mięśni prostych brzucha. Zdarza się u drobnych kobiet gdy płód jest duży lub jak w miom przypadku przy ciąży mnogiej. Powięź nie została przerwana tylko jest bardzo rozciągnięta. Moje pytanie czy jestem w stanie przy regularnych ćwiczeniach spowodować by mięśnie się zeszły? Słyszałam, że w takim jak mój przypadek robienie tzw. brzuszków może pogłębić ów rozstęp, a tego bardzo bym nie chciała. Jeśli można ćwiczyć, to jakie partie wzmacniać? mięśnie proste czy np. skośne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie czy jestem w stanie przy regularnych ćwiczeniach spowodować by mięśnie się zeszły? - tak, oczywiście to jeden z głównych sposobów leczenia tego stanu Jeśli można ćwiczyć, to jakie partie wzmacniać? mięśnie proste czy np. skośne? - głównie trzeba wzmacniać mięśnie proste brzucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×