Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel w najądrzu i początek żylaków powrózka nasiennego


Gość Sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 25 lat Ponad miesiąc temu zauważyłem w lewym jadrze niewielką kulkę Postanowiłem udać się do urologa Po wizycie okazało się prawdopodobnie że to torbiel najądrza ale badanie usg dopiero to potwierdzi Już dziś jestem po badaniu i przedstawiam wyniki usg moszny: jądro prawe 40*30*20mm najądrze prawe 11*10 jądro lewe 46*23*27 najądrze lewe rozdęte przez torbiel o wym.35*25*13 Zmian ogniskowych (poza torbielą) oraz rozlanych nie uwidoczniono Początek żylaków powrózka nasiennego po lewej stronie z refluksem przy próbie Valsalvy i moje pytanie brzmi 1.czy te torbiel trzeba usunąć(lekarz pierwszego kontaktu odradza usuniecie bo podobno sie może wchłonąc, urolog- że to zależy ode mnie ale zobaczę co powie po tym usg? a ten lekarz co wykonywał to badanie to powiedział że jakby on był na moim miejscu to by tego nie ruszał i kazał zgłosić się na powtórne padanie usg za pół roku ale do urologa kazał pojść z tym wynikiem) jak narazie nic nie boli i czy może się POWIĘKSZYĆ ta torbiel? 2.czy te żylaki da się leczyć farmakologicznie jak jest ich początek czy tylko operacyjnie i co to jest ten refluks tych żylaków? chciałbym co nieco wiedzieć na ten temat bo termin wizyty do urologa mam na początek stycznia dopiero i nie wiem czego mogę się spodziewać z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te torbiel trzeba usunąć(lekarz pierwszego kontaktu odradza usuniecie bo podobno sie może wchłonąc, urolog- że to zależy ode mnie ale zobaczę co powie po tym usg? - torbiel jest duża i raczej radziłbym ją usunąć czy może się POWIĘKSZYĆ ta torbiel? - tak, niestety, ale może czy te żylaki da się leczyć farmakologicznie jak jest ich początek czy tylko operacyjnie - można w chwili obecnej jeśli nie dają dolegliwości tylko obserwować, nie trzeba nawet włączać farmakoterapii i co to jest ten refluks tych żylaków? - refluks właśnie czyli cofanie się krwi żylnej jest właśnie potwierdzeniem występowania żylaków (czyli niewydolności zastawek żylnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×