Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Napady silnego kłucia w dolnej części brzucha


Gość Anna22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Moj problem pojawił się półtora roku temu. W prawej dolnej części brzucha łapie mnie ostre, silne kłucie co jakiś czas - bywa, ze złapie mnie 2-3 razy i potem ustępuje na nawet kilka miesięcy, a nieraz jest tak, że przez cały miesiąc kłuje po kilka a nawet kilkanaście razy na dzień. Wyglada to tak, że ból pojawia się stopniowo - najpierw słabe bóle przez kilka dni - potem coraz silniejsze kłucia z każdym następnym dniem. teraz kłucie pojawiło się od zeszłego wtorku - dzis jest niedziela i kłuciem powtórzyło się ok 15 razy w ciagu dnia - jest spontaniczne i krótkotrwałe ale silne (od 5sek-minuty z przerwami albo po kilka godzin albo po kilka minut). Ta dolegliwość powoduje że w jej trakcie zginam się z pozycji stojącej do nawet leżącej i zapiera mi dech - nie jestem w stanie się podnieść przez tą chwilę w której trwa kłucie. Jeżeli trzymam coś w rękach, to zwykle upuszczam to wtedy na podłogę. Tabletki przeciwbólowe nie pomagają na tę dolegliwość. Moja dieta jest uboga w tłuszcze i staram się jadać zdrowo, jednak towarzysza mi częste zaparcia raz lub dwa razy do roku (ok 7 dni) przy których korzystam z pomocy lekarza oraz wzdęcia. Nie mam pojęcia jak radzić sobie tym bólem i czego przyczyną może być. Czytałam wiele artykułów i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Oczywiście jest to dla mnie spory problem ponieważ jestem pracownikiem produkcji na lini montażowej i nie mogę sobie pozwolić na coś takiego w pracy (bóle) ponieważ pracodawca krzywo patrzy na takie dolegliwości lub twierdzi iż insynuuję. Proszę o jakąkolwiek pomoc w tym kierunku, a jeżeli odpowiedź na moje pytanie nie może by ć konkretna, to proszę napisać co najlepiej w tym kierunku zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości jak Pani opisuje raczej wskazują na problemy typu neurologicznego czyli np. związanego z samoistnym podrażnieniem nerwów obwodowych czyli neuralgią lub związanych z patologią w zakresie kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego być może z uciskiem na korzenie nerwowe. trzeba by na pewno celem pogłębienia diagnostyki jeszcze wykonać USG jamy brzusznej, skonsultować się z ginekologiem, wykonać badanie ogólne moczu oraz RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×