Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod żebrami promieniujący do góry


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena

Od dłuższego czasu mam bóle po lewej stronie,pod żebrami.Czasem są dni że nie boli,czasem mocniej,ból jest taki jakby ktoś wbijał igłę,nie mogę nawet siedzieć,zatyka mnie,ból promieniuje do góry obustronnie,boli w plecach i jakby serce,brzuch mi robi się większy.Z wypróżnianiem nie mam problemu,czasem pomogą leki rozkurczowe,czasem nie i sięgam po Ketonal.Trochę poczytałam,nie wiem czy to ma związek,ale robiłam 2 tyg.temu badania i mam podwyższone krwinki,niewiele,wczoraj robiłam usg i jest wszystko dobrze-żadnych zmian.Do lekarza-z pełnym szacunkiem do Pana-jestem umówiona dopiero na czwartek,niestety długie terminy.Czy to coś ze śledzioną,czy *grozi* mi operacja?Proszę o odpowiedz,z poważaniem Magdalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości jak Pani opisuje mają raczej podłoże neurologiczne. Raczej nie mają nic wspólnego z patologią w zakresie jamy brzusznej. Albo jest to samoistne podrażnienie nerwów obwodowych czyli tzw. neuralagia albo być może związane jest to z patologią w zakresie kręgosłupa (dobrze by było wykonać RTG odcinka piersiowego kręgosłupa). Jeśli śledziona w USG nie jest powiększona to zapewne nie stanowi ona przyczyn tychże dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×