Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Samoczynne wchłonięcie wodniaka jądra a zabieg operacyjny


Gość Łukasz 24 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz 24 lata

NIestety chyba przez zbyt często samokontrolę w poszukiwaniu raka i żylaków (ściskanie jądra i to dosyć mocno bo wydawało się bez czucia i twarde a chciałem poczuć aż zaboli w brzuchu bo myślałem ze może obumarłe czy coś, opukiwanie go w celu poczucia delikatnego chwilowego bólu oraz ściskania żył otaczających jądra bo chyba mam żylaki i za bardzo chciałem wybadać czy to żyły czy coś innego) zrobiłem sobie wodniaka, którego lekarz stwierdził na USG chociaż jeszcze jest niewielki to czy możliwe że faktycznie sam go sobie zrobiłem?? W sumie po żadnym ze sposobów maltretowania nie czułem dłuższego bólu jak po urazie typu kopnięcie w jadra po którym podobno wodniak może się zrobić. Wiem, że jestem chyba największym wariatem na świecie żeby sobie samemu zrobić taką krzywdę którą można naprawić tylko operacyjnie i jestem załamany, ale proszę o szczere odpowiedzi, za które będę bardzo wdzięczny. Czy istnieją już w Polsce ośrodki, w których można wyleczyć wodniaka poprzez sklerotyzację tetracyklinami bo podobno przy mniejszych wodniakach to dobry i mało inwazyjny sposób w porównaniu do operacji przy której rozcinają osłonki brr... to musi być straszne. U Urologa byłem 10 dni temu od tamtej pory wodniak się nie pomniejszył mimo że zaprzestałem maltretowania tamtych rejonów i biorę przeciwzapalne i antybiotyk. Czy tak powstały wodniak może się sam wchłonąć np jeśli powstał bo uszkodziłem naczynia odprowadzające chłonkę jak w operacji żylaków? Czy możliwe że taki wodniak do końca życia już w ogóle nie urośnie? Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe że faktycznie sam go sobie zrobiłem? - raczej nie, to proces samoistny na pewno nie związane z częstym badaniem powrózków nasiennych Czy istnieją już w Polsce ośrodki, w których można wyleczyć wodniaka poprzez sklerotyzację tetracyklinami bo podobno przy mniejszych wodniakach to dobry i mało inwazyjny sposób w porównaniu do operacji przy której rozcinają osłonki? - niestety nie znam takich ośrodków i raczej uważam, że taki sposób leczenia jest mało skuteczny Czy tak powstały wodniak może się sam wchłonąć np jeśli powstał bo uszkodziłem naczynia odprowadzające chłonkę jak w operacji żylaków? - raczej takie wodniaki powstają na podłożu stanu zapalnego, czasami opanowanie takiego stanu zapalnego Czy możliwe że taki wodniak do końca życia już w ogóle nie urośnie? - czasami właśnie taki wodniak może już do końca życia pozostać w takiej wielkości jak jest obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×