Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyników nasienia i płodność przy żylakach powrózka nasiennego


Gość Hubert

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę może od przedstawienia wyników badania nasienia: - barwa nasienia: szarobiały - odczyn nasienia: 7,4 - objętość nasienia: 1,7ml norma min. 2ml - czas upłynnienia 5min - liczba plemników: 31,5mln nie wiele ponad minimum - plemniki ruch progresywyny 17%, opóźniony 50%, brak ruchu 33% - budowa plemników prawidłowa 10%, nie prawidłowa 90% - obecne granulocyty Od wakacji staram się z dziewczyną o dziecko niestety co miesiąc to samo... okres:( dllatego zdecydowałem się na to badanie. Ale teraz jestem załamany choć wiem że jedną z przyczyn może być wada jąder czyli żylaki powrózka nasiennego ale skoro wyniki wykazują na tak małą ilość nasienia i zaledwie 10% plemników jest ok to czy wogóle jestem zdolny do zapłodnienia? Wspomagam się Promenem oraz Salfazinem (sam znalazłem te leki bez konsultacji). Zabieg żylaków mam w styczniu mam 24 lata wiem że długo czekałem, czy niezbyt długo?? Z góry dziękuję za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykazują na tak małą ilość nasienia i zaledwie 10% plemników jest ok to czy wogóle jestem zdolny do zapłodnienia? - niestety, ale takie wyniki jakości i ilości nasienia raczej mogą wskazywać na znacznego stopnia ograniczenie płodności wiem że długo czekałem, czy niezbyt długo? - na pewnie podstawowym postępowaniem powinna być właśnie operacja żylaków powrózka nasiennego, zazwyczaj po około 3 miesiącach od takiej operacji obserwuje się poprawę parametrów nasienia, im wcześniej zabieg tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×