Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość MAGDA

Czy to hemoroidy czy inne schorzenie odbytu?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MAGDA
Mój mąż od ok. 2 tygodni boryka się z hemoroidami - prawdopodobnie. Była krew i mały guzek, ale jakby wewnątrz odbytu. Stosował czopki procto-glyvenol i postrisan H, jednak pieczenie nie ustępuje. Po oddaniu stolca mąż wyczuł mały guzek i coś podłużnego, jednak przy aplikacji czopka wieczorem nic nie widać. W ciągu dnia dokucza mu pieczenie, a przy aplikacji czopka okropny ból. Namawiam go na wizytę u specjalisty, ale chcielibyśmy wiedzieć, co to może być? Dodatkowo używa maści jednak nic nie przynosi efektu. Już jakiś czas temu parę razy widziałam krew na jego bieliźnie jednak wtedy nie skarżył się na ból lub guzki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
To, co Pani opisuje rzeczywiście wskazuje na żylaki odbytu (hemoroidy). Mogło dojść do wykrzepienia pojedynczego guzka krwawniczego, co prowadzi do silnych dolegliwości bólowych, które trudno opanować farmakologicznie. Na pewno należy skonsultować się z lekarzem i to najlepiej z chirurgiem. Pani mąż musi zostać przebadany i jeśli moje rozpoznanie się potwierdzi trzeba włączyć silne leki dostępne na receptę (doodbytnicze i doustne). Jeśli leki nie pomogą możliwe, że będzie potrzeba leczenia zabiegowego (wycięcie żylaka). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz choroby odbytu zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.