Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Choroby przy przewlekłym niedoborze elektrolitów


Gość Andrzej W.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej W.

Witam, pytałem kiedys pana doktora o wiele spraw, szczegolnie ze słabością (apatią), biegunkami (bólami brzucha/jelit), rozdrażnieniem, ostrą nerwicą i wysokim tętnem (zmiennym).wlasnie dowiedziałem się że to wina stałego niedoboru elektrolitów ponieważ dostałem zwiotczenia mięsni, nie mogłem oddychac, przełykac sliny czy mowic i poruszac rękami (wykręcało mi usta, palce), przy tym dostałem pulsu 160-180 i raz wysokiego raz niskiego cisnienia. nie mam za wiele potasu, fosforu, sodu, wapnia i magnezu i tak całe życie, tyle że teraz wypłukałem sobie przez swoją głupotę dużo więcej niz zawsze (nic nie jadłem, piłem alkohol). ale tak też było gdy nie piłem nic (biegunki, wymioty) - czy jest jakas choroba zwiazana ze stałym niedoborem elektrolitów? czuje sie nadal fatalnie mimo uzupełnienia, ale jednak *żyje*, bo myslalem ze wtedy umre. staram się uzupełniac (i czy tak mozna) niedobory zwykłymi tabletkami oznaczonymi, potas, cynk, magnez, wapn itd czy to działa? boje sie że rzeczywiscie umre z uduszenia jak wtedy po ataku, jak to leczyc? przeciez nie moze zawsze isc na oddział uzupełniać dożylnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge samemu to uzupełniać, nadal mam bolesne biegunki tyle że mało jem (np rosół)? wiem, ze moze dłuzej to trwać ale czy takie leczenie ma sens ? boje sie, ze wypłucze znowu mi te elektrolity i umre :( alkoholu nie tykam, duzo pije herbaty, wody, soku pomidrowego i biore te leki (potas, wapno, magnez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×