Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piekący twardy guzek wielkości ziarna grochu w odbycie


Gość mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Mam problem: otóż tydzien temu gdy wstalem rano coś jakby piekło/swędzialo/szczypalo myślałem ze minie szybko ale tydzien minoł, przy pomocy lusterka zobaczyłem ze mam taka narosl na odbycie o wielkosci ziarna grochu w dotyku po scisnieciu w srodku jest twarde, czytalem Pana wczesniejsze wypowiedzi na podoane tematy ale nigdzi nie wyczytalem zeby ktos mial podobne problemy w wieku 15lat. Co to moze byc? Co powinienem zrobic w tej sytuacji? Rodzicom wstydze sie powiedziec, wiec czy jest jakis sposób by sie tego pozbyc bez mowienia komukolwiek? Przepraszam za tyle pytan, prosze o potraktowanie mnie powarznie, poniewary jest to dla mnie duzy problem. Z góry dziękuje-Mateusz 15lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mateusz, dziś wylądowałam u lekarza z podobną *naroślą*, prawdopodobnie u Ciebie jest to polip odbytu (tak u mnie zdiagnozowano). Objawy miałam podobne, swędzenie/ pieczenie. Biegnij do lekarza proktologa/chirurga i opisz objawy. Lekarz będzie chciał Cię zbadać, ale nie wstydź się, lekarze tej profesji są profesjonalistami i trochę psychologami. Zapewne doktor Cię wstępnie rozładuje rozmową i badanie nie będzie takie straszne. Usuwa się je chirurgicznie, jest to baaaardzo mały zabieg pod znieczuleniem miejscowym, które działa szybciej niż znieczulenie zęba. Śmiało powiedz rodzicom, nie jest to tak wstydliwe jak myślisz. Nawet nie wiesz ile osób ma taki problem. Mnóstwo. Śmiało głowa do góry i leć do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×