Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące punkty w okolicy łopatek i zgrubienia podskórne na plecach


Gość marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam maly problem ze skura na plecach a mianowicie. W okolicy obu lopatek mam 2 bolace punkty ale tylko przy ucisku, kazdy moze 3cm na 3cm. jakies 2 tyg temu pojawil sie dodatkowy punkt przy kregoslupie przy karku, nawet przy srednim ucisku ból jest taki jakby rozrywajacy i dosc wyraznie odczuwalny a przuy mocnym ucisku jest naprawde silny. Ból umiejsciwiony jest tak jakby pomiedzy miesniami a skura do tego jakis czas temu masarzystka wyczula u mnie na plecach 2 zgrubienia podskurne ale one mnie niebola wogóle. Pamietam ze jakies pól roki temu podczas masazu juz odczówalem te boloce punkty ale zapomnialem o nich do momentu az znowu zaczolem kozystac z masarzy. Co to moze byc te zgrubienia i te bolace punkty Zapytam jeszcze czy brak odruchu przy stukaniu mloteczkiem w kolano jest czyms powaznym bo jakis czas temu lekarka stwierdzila z eniuemam takiego odruchu, zdziwila sie tylko i nic dalej z tym nie robila nic mi nie zalecila? dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to moze byc te zgrubienia i te bolace punkty? - zgrubienia mogą być jakimiś tłuszczakami lub włókniaka, a bolące punkty to może podrażnione samoistnie nerwy obwodowe (neuralgia miejscowa) Zapytam jeszcze czy brak odruchu przy stukaniu mloteczkiem w kolano jest czyms powaznym bo jakis czas temu lekarka stwierdzila ze nie mam takiego odruchu, zdziwila sie tylko i nic dalej z tym nie robila nic mi nie zalecila? - to patologia i problemem powinien zająć się neurolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×