Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha w okolicy wątroby przy piasku w nerkach i bakteriach w moczu


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem młodą osobą, mam 21 lat. Postanowiłam napisać na portalu bo już nie wiem gdzie szukać pomocy w moim przypadku. Trzy tygodnie temu odczuwałam bóle brzucha w okolicach wątroby, udałam się na usg wyszło wszystko dobrze oprócz piasku w nerkach, który mam od dawna. W badaniu moczu wyszły obfite bakterie bez podniesionych leukocytów. Lekarz wypisał tygodniowy antybiotyk. Później znowu zaczęły się bóle z tyłu pleców jakby od nerek, jest to uczucie kłucia jakby przy zawianiu. Przy badaniu kontrolnym po pierwszym antybiotyku w moczu wyszły średnie bakterie i leukocytoza. Lekarka wypisała jednorazowy środek saszetkę do wypicia *monural*, która miała pomóc. Nerki dalej mnie kłują ale parcia w pęcherzu w ogóle nie odczuwałam tylko wyniki badań były złe. Po pierwszym antybiotyku doszły jeszcze bóle na środku brzucha koło żołądka, odczuwałam jakby skurcze jelit nie wiem czy z nerwów czy coś się działo rzeczywiście. Teraz boli mnie codziennie brzuch ale nie jednostajnie tylko napadowo czuje takie kłucia. Ograniczyłam się z jedzeniem, od 3 tygodni nie jem smażonego, niby jest trochę poprawy ale najbardziej martwią mnie jakby guzki wyczuwalne na brzuchu. Są to małe kuleczki jedna koło pępka z prawej strony, druga wyżej z lewej i jeszcze czasem w nadbrzuszu i przy dotyku bolą. Pytałam lekarki na usg mówiła ze to jelita ale nie wiem czy to prawda czy chciała mnie zbyć.. Czy to mogą być węzły chłonne które powiększyły się przy bakteriach w nerkach i w pęcherzu? Kiedy zażyje lek no-spa bóle od nerek przechodzą być może to są bóle spowodowane piaskiem? Dodam jeszcze, że na drugim usg wyszły drobne kamienie nerkowe. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to mogą być węzły chłonne które powiększyły się przy bakteriach w nerkach i w pęcherzu? - to nie węzły chłonne, gdyż w tym umiejscowieniu nie wystepują - może to jakieś drobne tłuszczaki lub włokniaki, najlepiej, aby skonsultować to bezpośrednio z chirurgiem Kiedy zażyje lek no-spa bóle od nerek przechodzą być może to są bóle spowodowane piaskiem? - tak prawdopodobnie i dlatego radziłbym w tej sprawie skonsultować się z urologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×