Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból odbytu po chirurgicznym wycięciu szczeliny odbytu


Gość robert

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze jestem już cztery i pół miesiąca po chirurgicznym wycięciu szczeliny odbytu a ból nadal nie ustąpił.Miałem wykonane badanie kolonoskopii,które nie wykazało żadnych nieprawidłowości.Bóle występują prawie codziennie i trwają po kilka naście godzin .Lekarz ,który wykonywał zabieg twierdzi że szczeliny już nie mam wiec nie wiem co tak boli-jestem już u kresu wytrzymałości.Zgodnie z zaleceniami stosuje dietę z dużą zawartością błonnika więc z wypróżnieniami nie ma żadnego problemu a nadal po nim występuje ból.Czy wraz z wycięciem szczeliny nie powinno się wykonać sfinkterotomi celem zmniejszenia napięcia zwieracza?Stosowałem już różnego rodzaju czopki,które miały mi pomóc w wygojeniu tego schorzenia lecz bez efektu.Co Pan o tym myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne metody chirurgicznego leczenia szczeliny odbytu i nie ma obowiązku w czasie leczenia szczeliny odbytu wykonywania sfinkterotomii (można ją wykonywać jako samodzielny zabieg jak i współistniejący z wycięciem szczeliny). O tym zawsze decyduje lekarz operujący. Trudno mi określić co jest obecnie przyczyną Pan dolegliwości. Może blizna powstała po wycięciu szczeliny zaciąga w jakiś sposób ujście odbytu, jakiś nerw wyzwalając takie bóle. Może nadal jest zbyt duże napięcie zwieraczy odbytu. Jeśli to ból związany z jakimś uszkodzeniem nerwu to regeneracja takiego nerwu następuje po około 6-9 miesiącach. Trudno mi określić co może być przyczyną Pana dolegliwości sokoro nawet chirurg, który Pana operował nie wie. Może warto byłoby jeszcze udać się na konsultację do jakiegoś proktologa z dużym doświadczeniem leczniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił jeszcze nad ta operacja.Jak widać po moim przykładzie usunięcie szczeliny nie likwiduje problemu.Ja jestem kilka miesięcy po operacji i ból jak był tak jest.Lekarze w naszym kraju maja z tego co widzę bardzo płytką wiedzę na temat leczenie tego typu schorzeń.Mnie powiedziano,że to załatwi problem a jednak poprawy brak.jak widzę z zebranych tu informacji logicznym jest ,że usunięcie szczeliny[pęknięcia,owrzodzenia] prowadzi przecież do powstania nowej rany,która przecież też musi się jakoś zagoić.Jeżeli prawdziwa jest teoria o uszkodzeniu nerwów w wyniku tego zabiegu to nie warto tego wycinać.Osobiscie mam znajomego ,który miał kilka lat temu operowana chirurgicznie szczelinę i do dnia dzisiejszego bólu się nie pozbył.Przemyśl to jeszcze.Jak powiedział jemu lekarz w wyniku wycięcia dochodzi do uszkodzenia nerwów i już zawsze będzie odczuwał ból tak jak u mnie.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ,że jedyna metoda jaka w przyszłości przynosiła u mnie efekt była dywulsja odbytu-zabieg ,który wg wielu opinii jest mało skuteczny- mnie jednak pomagał, ale że chciałem zlikwidować problem raz na zawsze udałem się na zabieg wycięcia szczeliny.Sam się teraz zastanawiam czy nie zrobiłem sobie większej krzywdy.lekarze w czasie kolonoskopii wykonanej niedawno nic nie wykryli a ból nadal jest po kilkanaście godzin na dobę/to może potwierdzać uszkodzenie nerwów/.więc nie słuchaj *dobrych rad* tylko poszukaj pomocy naprawdę dobrego specjalisty.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do marysiap. Potrzebuje nr do docent Kołodziejczak, skierował mnie do niej chirurg z On Clinic, szukam po internecie kontaktu , ale nigdzie nie mogę znaleźć. Słyszałam, że jest to specjalista od proktologii. Chcę udać sie tam prywatnie.Byłabym bardzo wdzięczna za informację. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam wycięte brzegi przy odbycie i często tez mnie boli odbyt , właśnie przeczytałam,że może to być powoi klanie po tym zabiegu!A nie zauważył, że miałam szczelinę, która tak na dobre się otworzyła po tym niepotrzebnym okaleczającym mnie zabiegu ! Jak tak można krzywdzi ludzi? Wolałabym miec małe wizsace tkanki przy odbycie niż cierpieć do końca życia! Nie wycinajcie sobie niczego,, spróbujcie metod niekonwencjonalnych,, wyciąć zawsze zdążycie.. pisze to ,żeby ostrzec innych przed zbytnim pospiechem,,, Dlaczego wiec lekarze wycinają ludziom tkanki?? Zaczęłam się leczyć metoda EFT , mam nadzieje ze mi to pomoże usunąć ból, którzy jest okropny czasem, mam wrażenie jakby mnie ktoś rznął w odbycie żyletka,,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówczynią za żadne skarby nic nie wycinać w tej okolicy.Jak się coś wytnie,natnie przetnie tak jak radzą od razu nasi niedouczeni lekarze to później jest kaplica.Wiem co mówię miałem już cztery zabiegi na tyłku i dalej boli.Co to za metoda EFT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×