Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększające się guzki i węzły chłonne po subtotalnej strumektomii


Gość danuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dr chcialam sie poradzic czy dobra jest decyzja w leczeniu.Jestem po subtotalnej strumectomii 14 lat,obecnie jestem po usg.Kikut lewy o wym,1,5x1,15x3,5cm. W lozy po stronie prawej obszar hypoechogeniczny o wym 0,45x0,5x0,9cm-zmianapooperacyjna?kikut tarczycy? Miazsz kikuta niejednorodny o obnizonej echogenicznosci z pojedynczymi pasmami tkanki lacznej. W kikucie kilka zmian o mieszanej echogenicznosci i lito-plynowym charakterze,najw o wym 0,76z0,48x1,01cm. W okolicy dna j,ustnej wezel chlonny z wneka o wym 0,56x0,38cm.W dolnej czesci szyipo str,lewej bocznie do naczyn,hypoechogeniczny wezelchlonny z wnekao wym0,76x0,57cm. Te guzki sa od 0kolo 10ciu lat biopsje byly dobre ale od dwoch lat w biopsjach w jednym guzku wychodza zmiany jadrowe,teraz po badaniu dr wyznaczyla wizyte za 3 miesiace,powiedziala ze biopsji teraz nie trzeba robic choc od ostatniego usg jeden guzek sie powiekszyl nieduzo ale jest wiekszy,no i te wezly dwa lata temu byl szyjny a teraz i podbrudkowy,prosze co Pan dr o tym mysli bede spokojniejsza,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w tym opisie i w przedstawionych przez Panią faktach nie ma nic niepokojącego. Zmiany guzkowe w kikucie tarczycy mają podłoże zwyrodnieniowe, zaś węzły chłonne mają budowę odczynową zapewne na podłożu jakiś przebytych lub przewlekłych stanów zapalnych w zakresie głowy i szyi. Myślę, że postępowanie endokrynologa jest słuszne i należy nim się kierować, być ciągle pod jego kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×