Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystające i swędzące grudki dookoła odbytu


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od jakiegoś czasu mam dookoła odbytu gródki jest ich dość dużo. Na początku były one białe, jakby zaczopowane gruczoły potowe odbytu, ale od jakiegoś czasu białe gródki mi zniknęły i są zwykłe pokryte skóra normalną. Zauwazyłam je po gorących kąpielach bo takie bardzo lubialam brac. Zaprzestałam ich i właśnie białe gródki zmieniły kolor na normalnej skóry. Czasem mnie one swędzą zwłaszcza w nocy. Zdaza się, że jeśli jakiś rozdrapie to leci troszkę krew ale przy stolcu nie mam takiego problemu. Nie wiem czy są to hemoroidy czy zaczopowane gruczoły potowe odbytu o ktorych czytałam na forum. Bardzo proszę o odpowiedź bo nie wiem czego się spodziewać po wizycie u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bez bezpośredniego badania. Z opisu Pani przypadku raczej wynika, że są to zaczopowane gruczoły łojowe okolicy odbytu czyli zmiany niegroźne i nie wymagające leczenia. Aby jednak przekonać się dokładnie czym są te zmiany najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc oczywiście pójdę do lekarza jednak dopiero po świętach, oczywiście jeśli Pan by powiedział, że to bardzo pilne lub, że groźne to oczywiście zmieniłąbym wszystkie plany, ale uspokoił mnie Pan na czas świąt. WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×