Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Moczowód poszerzony na całej długości i skąpomocz


Gość Kamilla

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Trafiłam do szpitala z ostrym bólem kolki nerkowej. Hospitalizacja trwała 7 dni. Wykonano mi URS (ureterorenoskopia prawostronna). Okazało się że nie ma żadnych złogów. Na tym miało się zakończyć. Jednak bóle kolkowe nie ustąpiły więc wykonano USG. Stwierdzono : -kształt, wielkość i ułożenie nerek w normie, -wydzielani i wydalanie moczu po stronie prawej opóźnione, -UKM nerki prawej i moczowód na całej długości poszerzone, prawdopodobnie w skutek obecności konkrementu śr. 3,5 mm w ujściu pęcherzowym, -UKM nerki lewej i moczowód nie poszerzone, -pęcherz moczowy przeciętnej wielkości o niepogrubiałych fałdach błony śluzowej, -wykonano URS w którym nie stwierdzono obecności konkrementów w moczowodzie, -pacjentka podaje samoistne wydalanie drobnych złogów. Przy wypisie ze szpitala zrobiono powtórne usg które wykazało zmniejszenie poszerzenia UKM nerki prawej ale nie całkowity zanik poszerzenia. Przepisano antybiotyk i środki rozkurczowe w tym Tanyz oraz przeciwbólowe. Bóle powróciły (występują średnio raz dziennie i działają na nie przepisane środki), w tym jednak często występuje skąpomocz. Ile muszę czekać aż poszerzenie to zniknie a z nim wszystkie dolegliwości?? Czy zgłosić się do lekarza (jestem 2 dni w domu po szpitalu) czy poczekać aż wybiorę antybiotyk??? Czy to poszerzenie jest groźne dla zdrowia i czy wskazuje na poważniejsze schorzenia??? Z góry dziękuję za odpowiedź. Kamilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile muszę czekać aż poszerzenie to zniknie a z nim wszystkie dolegliwości?? - trudno określić kiedy ten stan ustąpi, jeśli nie dojdzie do zatkania ponownego moczowodu prawdopodobnie nastąpi to w przeciągu 1-2 tygodni Czy zgłosić się do lekarza (jestem 2 dni w domu po szpitalu) czy poczekać aż wybiorę antybiotyk??? - raczej wystarczająca powinna być kontrola u lekarza po skończeniu farmakoterapii chyba, że dolegliwości się nasilą Czy to poszerzenie jest groźne dla zdrowia i czy wskazuje na poważniejsze schorzenia??? - takie niewielkie poszerzenie nie powinno mieć żadnego wpływu na funkcjonowanie nerki i Pani stan zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie - nic nie znikneło tylko się powiększyło. Mają mi zalożyć coś w przewód moczowy - ma teraz 25mm Stan powstał na skutek zbliznowacenia ujścia po zabiegu usunięcia brodawczaka miałem cieniowanie wew strony pęcherza. Wykonywał stażysta bez nadzoru kolegi specjalisty w grudniu 2010 mamy lipiec 2012. 19 lipca będzie zabiego odsłonięcia - rychło w czas. WAlCZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×