Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guz na kości policzkowej


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wyczułam na kości policzkowej po prawej stronie na wysokości ucha twardy guz. Nie boli pod naciskiem, ale czasami boli w nocy zwłaszcza, gdy śpię na tej stronie. Nie pamiętam, abym uderzyła się kiedykolwiek w to miejsce, więc nie wiem co może być przyczyną takiego guza. Trzy miesiące temu miałam po tej stronie zabieg dentystyczny, który polegał na usunięciu ropy z dziąsła nad zębami nr 7 i 8. Brałam po tym zabiegu biseptol i duomax.Kilka dni później miałam nałożone na te zęby mosty porcelanowe. Teraz mam problemy z zatokami szczękowymi, które czasem mnie pobolewają. Ponieważ przebywam za granicą nie mam kontaktu ze swoim dentystą. Nie mam pojęcia czy taki guz może powstać na skutek długich godzin spędzonych w gabinecie dentystycznym, jakiegoś stanu ropnego zębów czy przyczyny trzeba szukać zupełnie gdzie indziej. Mam wrażenie, że za kilka dni powiększy się na tyle, że zniekształci moją twarz, chociaż na razie zupełnie nie jest widoczny. Dziękuję za jakąkolwiek poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiadać na takie pytania bez bezpośredniego badania. Może to jakiś powiększony węzeł chłonny jako odczyn na stan zapalny w zakresie zębów. Na pewno musi Pani w tej sprawie skonsultować się z dentystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.niedawno mialam maly wypadek,jakas dziewczyna niechcacy uderzyla mnie w twarz lokciem,mialam siniaka pod koscia policzkowa,a teraz siniak juz prawie zszedl,jest jeszcze delikatnie zolty ale czuje mniej wiecej na kosci policzkowej ze mam tam malego guza.on ani nie boli przy dotykaniu,nie widac go,ale niewiem co to jest.jestem za granica a moj jezyk nie jest zbyt dobry i nie bardzo sie dogadam z lekarzem...czy mial ktos cos podobnego?czy ten guzek po uderzeniu sam zejdzie czy trzeba to jakos usunac...bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×