Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna brzucha i stwardnienie pod skórą po usunięciu wyrostka robaczkowego


Gość viki

Rekomendowane odpowiedzi

Usuniety wyrostek mialam 25pazdziernika,czyli 6 tyg.temu, jednak nadal mam spuchniety brzuch(oczywiscie jest teraz o wiele mniejszy jest niz tydzien po zbiegu czy dwa,ale jeszcze nie mam plaskiego:()-a wiem,ze nie przytylam bo widze to np.po spodniach..itp. pod raną wyczuwam (pod skora) stwardnienie. czy to normalne? kiedy brzuch mi *schudnie*??? :( strupki od szwow juz mi zeszly(ok.5dni temu), blizne mam rozowa wypukla..mam zamiar uzywac jakiejs masci czy zelu, nie wiem co jest najlepsze?? a moze plastry cica care? bardzo prosze o odpowiedz po jakim czasie (najdluzej) schodzi opuchlizna:( denerwuje mnie to... pozdrawiam i dziekuje z gory bardzo za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne? kiedy brzuch mi *schudnie*??? - trudno mi określić czy to normalne czy raczej dzieje się coś niepokojącego bez bezpośredniego badania, jeśli ten obrzęk spowodowany jest szyciem tkanek podskórnych to czasami wchłanianie się takiego zgrubienia trwa czasami nawet kilka miesięcy mam zamiar uzywac jakiejs masci czy zelu, nie wiem co jest najlepsze?? a moze plastry cica care? - najlepiej używać żelów na bazie silikonu lub właśnie plastrów wydzielających silikon bardzo prosze o odpowiedz po jakim czasie (najdluzej) schodzi opuchlizna - najczęściej po około 4-6 miesiącach jeśli zgrubienie spowodowane jest szyciem warstw podskórnych rany, w przypadku wątpliwości należy w tej sprawie udać się na kontrolną konsultację do chirurga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś 29.08.2011 -czyli 10 m-cy po zabiegu, odczuwam jeszcze mały ból przy dotykaniu okolicy blizny, opuchlizna zeszla chyba w końcu cała, jednak trwalo to w moim przypadku 9-10m-cy..... bylam u lekarza, powiedział niby,ze wszystko ok. zapisal mi masc Contractubex - blizna sie w ogole nie zmniejsza, ale robi się biała (wczesniej byla różowa,czerwona,fioletowa) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×